Tüm Ödemeler Hesaplara Geçti! T.C Kimlik Numaranız İle Sorgulama Yapın

Tüm Ödemeler Hesaplara Geçti! T.C Kimlik Numaranız İle Sorgulama Yapın

Para bekleyenler ne zaman ödeme yapılacağını sorguluyor. Devlet tarafından yapılmış olan ödemeler ile alakalı bütün ayrıntılar yakinen takip ediliyor.

Para bekleyenler ne zaman ödeme yapılacağını sorguluyor. Devlet tarafından yapılmış olan ödemeler ile alakalı bütün ayrıntılar yakinen takip ediliyor. Devletin vermiş olduğu desteklerden faydalanmak isteyen vatandaşlar başvuruş sürecine ilişkin detaylı bir şekilde araştırma yaparken verilen destekten faydalanan hak sahipleri ise paraların hesaplara ne zaman yatacağını sorguluyor.

Verilen yardımlardan bir tanesi de evde bakım maaşı ödemeleri oldu. Bakım maaşına hak kazanan hak sahiplerine güzel haber geldi. Ödemeler hesaplara aktarılıyor. Devlet tarafından evinde yaşlı engelli yardıma muhtaç bireylere bakım yapanlara evde bakım maaşı kapsamında para desteği veriyor.

Her ayın 15'i ile 31'i arasında mevcut hesaplara yatırılacak olan evde bakım maaşları alacak olan kişilerin hesaplarına geçirildi. Hak sahipleri mesaj ya da e-devlet üzerinden evde bakım maaşının yatıp ya da yatmadığını kontrol edebilir.

Evde Bakım Maaşı Hangi Tarihlerde Hesaplara Yatırılıyor

Aile ve Sosyal Hizmetler İl müdürlükleri tarafından her ayın 15'i ile 31'i arasında evde bakım maaşları hak sahibi olan vatandaşların hesabına geçiriliyor. Bu maaş ödemesini alan bireyler ödemenin olup olmadığını iki şekilde sorgulama yapabiliyor. İlk olarak e-devlet kapısı üzerinden T.C numarası ve şifreleri ile beraber sağ üst kısımda yer alan arama kutucuğuna engelli evde bakım ödeme bilgileri sorgulama yazarak sorgulamayı gerçekleştirebilirler.

Mesaj Yöntemi İle Evde Bakım Maaşı Sorgulama Nasıl Yapılır

Evde bakım maaşını sorgulamada diğer seçenek ise telefon üzerinden yapılmasıdır. Evde bakım aylığı Ziraat bankacılığı tarafınca alınmış olanlar cep telefonlarının kısa mesaj kısmına bakiye yazıp 47 37'ye mesaj gönderimi yaparak evde bakım maaşı sorgulama işlemini yapabilirler.

Hastalığı dolayısıyla beslenme tuvalet, giyinme, temizlik, merdiven inip çıkma gibi ihtiyaçlarını bir başına yapamayan ve ağır engelli raporu olan vatandaşlara bu ödeme yapılıyor. Ödemeler engelli olan kişilere bakan kişinin hesabına yatıyor. Evde engelli bireyi olan ve bakıma muhtaç olan birine bakım gerçekleştiren kişiler bu ödemeden faydalanabilmeleri için başvuruda bulunmaları gerekiyor. Bu ödeme için başvuruda bulunamayan kişiler evden bakım maaşı alamazlar

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.