Ticaret Bakanlığı, 1-2-3-4-5 çocuklu aileleri desteklemek için ödeme yapıyor!

Ticaret Bakanlığı, 1-2-3-4-5 çocuklu aileleri desteklemek için ödeme yapıyor!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çeşitli yardım programları kapsamında ödemeler yapmaya devam ediyor ve son olarak "Çocuk Destek Bileşeni" adlı yeni bir sosyal yardım ödemesi başlattı. Bu program kapsamında, çocuklu ailelere hane başına ödeme yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın ihtiyaç sahibi ailelere sağladığı bu yardım ödemesi, düzenli olarak hak sahiplerine ulaştırılacak. Peki, Çocuk Destek Bileşeni yardım ödemesinden nasıl faydalanılabilir? Hangi şartlar gereklidir? İşte haberin tüm ayrıntıları...

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, dar gelirli aileler için sağladığı sosyal yardım desteklerine bir yenisini ekledi: "Çocuk Destek Bileşeni" adlı yardım programı kapsamında, çocuklu ailelere düzenli olarak ödeme yapılacak. Bakan Derya Yanık, sosyal yardımlardan faydalanan ailelerin çocuklarına destek sağlayacaklarını belirtti. Çocuk Destek Bileşeni kapsamında, hanedeki çocuk sayısına göre aylık 350 TL ile 650 TL arasında destek verileceği açıklandı.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, konuyla ilgili açıklamalarda bulundu. Bakan Yanık, "Bu kapsamda, 1-2 çocuklu hanelere 350 TL, 3 çocuklu hanelere 450 TL, 4 çocuklu hanelere 550 TL, 5 ve daha fazla çocuklu hanelere 650 TL ilave destek sağlayacağız" ifadelerini kullandı. Bakanlık, 1-2-3-4-5 çocuklu ailelere destek ödemesi yapıyor.

Çocuk Destek Bileşeni başvurusu, e-Devlet Kapısı veya Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına (SYDV) üzerinden yapılabiliyor. Aile Destek Programı ödemeleri, hane içindeki çocuk sayısına göre değişiklik gösteriyor. Bu ödemeler, 12 ay boyunca düzenli bir şekilde yapılacak.

Aile Destek Programı ödemelerinden yararlanmak isteyen aileler için bazı şartlar bulunuyor. Hanedeki kişi başına düşen aylık gelirin net asgari ücretin 1/3'ü (1.833,45 TL'nin altında) olması gerekiyor. İhtiyaç sahibi olduğu düşünülen herkes bu destekten yararlanabilir. Sosyal destek yardımı alan vatandaşlar da bu destekten yararlanabilir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.