Tarsus Üniversitesi, 35 sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihine 1 gün kaldı!

Tarsus Üniversitesi, 35 sözleşmeli personel alımı için son başvuru tarihine 1 gün kaldı!

Tarsus Üniversitesi, yeni sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Alım, farklı alanlarda ön lisans ve ortaöğretim mezunu adaylar arasından 35 kişi için gerçekleştirilecek. Başvurular 27 Mart'ta sona erecek.

Resmi Gazete'de yayınlanan ilana göre, Tarsus Üniversitesi bünyesinde tam zamanlı KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınarak yapılacak sözleşmeli personel alımı için başvuruların son iki gününe girilmiş bulunuyor. İşte alımla ilgili merak edilen tüm detaylar...

Kontenjan bilgisi

Tarsus Üniversitesi, eksikliği karşılamak için 35 sözleşmeli personel alımı yapacağını açıkladı. Alım, ön lisans ve ortaöğretim mezunu adaylar arasından yapılacak. Alınacak personel kontenjanları aşağıdaki şekildedir:

Ön Lisans: 4 Koruma ve Güvenlik Personeli, Ortaöğretim: 16 Koruma ve Güvenlik Personeli, 15 Destek Personeli (Şoför ve Temizlik)

Başvuru Şartları Nelerdir?

Genel şartlar: 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıyor olmak.
KPSS Puanı: Başvuracak adayların 2022 yılı KPSS(B) grubu sınavından ilgili puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir. Önlisans mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP93 puanı, ortaöğretim (Lise ve Meslek Lisesi) mezunları için 2022 KPSS(B) grubu KPSSP94 puanı esas alınacaktır. Belirtilen puan türünden farklı puan türünden veya ilgili puan türünde 65 puanın altında puanla yapılan başvurular değerlendirmeye alınmayacaktır.
Sözleşme: Bu şekilde istihdam edilenlerin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler. Tek taraflı sözleşmesini fesih edenlerin 1 yıl geçmedikçe atamaları yapılmayacaktır.
Güvenlik Soruşturması: Haklarında yapılacak olan güvenlik soruşturması arşiv araştırması veya arşiv araştırması olumlu sonuçlanmış olmak. (Koruma ve Güvenlik Görevlisi için güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması yapılacaktır.)
Denklik: Yurt dışındaki veya yurt içindeki öğretim kurumlarından mezun olup bu ilanda aranılan öğrenim durumuna ilişkin denkliği olan adayların denklik gösterir belgelerini Kariyer Kapısı'na yapılan başvurusu sırasında "Diğer Belgeleriniz" aşaması altında bulunan "Denklik Belgesi" alanına ilgili dokümanı mutlaka yüklemeleri gerekmektedir.

Başvuru Tarihleri Ne Zaman?

Başvurular 10-27 Mart 2023 tarihleri arasında yapılabilecektir. Adayların başvuruları, e-Devlet Kapısı üzerinden "Tarsus Üniversitesi - Kariyer Kapısı Kamu İşe Alım" hizmeti veya "Kariyer Kapısı" https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr internet adresi üzerinden alınacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.