Seçim Öncesi İşçilere Ve Memurları Neler Bekliyor

Seçim Öncesi İşçilere Ve Memurları Neler Bekliyor

AK parti hükümeti 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin öncesinde birçok yenilik yaparak ekonomik anlamda da çok büyük sevinçlere imza atmıştı.

AK parti hükümeti 14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan seçimlerin öncesinde birçok yenilik yaparak ekonomik anlamda da çok büyük sevinçlere imza atmıştı. Ancak son yapılan açıklamalar neticesinde zam ihtimalinin işçileri ve memurlara yapılamayacağı yönünde haberler gündeme bomba gibi düştü. 2023 yılanın Ocak ayında birçok maaşa yüksek miktarda zam yapıldı. Bu zamlardan en düşük emekli maaşı 5500 TL iken son yapılan açıklamalar neticesinde 7500 TL olduğu belirlendi.

14 Mayıs 2023 Tarihinde Seçim Yapılacak

Hükümet tarafından 14 Mayıs 2023 tarihi seçim tarihi olarak belirlendi ve bu tarihten önce birçok vatandaş sevindirilmeye çalışıldı. Seçim öncesi işçilere ve memurlara herhangi bir şekilde zam yapılmayacağı duyuruldu. En düşük emekli maaşı Ocak ayında 5500 TL iken son güncellemelerle birlikte 7500 TL’ye çıkaran hükümet bu torba teklifi Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşerek kabul etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Açıklamalarda Bulundu

Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı görevinde bulunan Sayın Vedat Bilgin torba yasanın mecliste görüşülüp kabul edilmesinin hemen ardından sosyal medyada da bazı paylaşımlarda bulundu. Bir sorun daha çözdüklerini ifade ederek bir dosyayı daha kapattıklarını sevincini yaşadıklarını ifade etti.

Bu torba yasası ile birlikte geçici işçiler 1 yıl çalışabilecek hem de sonrasında kadroya geçebilecek hayırlı olsun ifadelerinde bulundu. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülerek yasallaşan Bu kanun kapsamında birçok geçici işçi kadroya alınma ihtimali ile sevinçten havalara uçtu. 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.