Salgın Kâbusu Yeniden Başladı! Pandemi Geri Geliyor! Dikkat Edin

Salgın Kâbusu Yeniden Başladı! Pandemi Geri Geliyor! Dikkat Edin

Salgın hastalıklar dünya genelinde ve asırlardır devam edegelen bir durumdur. Her zaman her asırda salgın hastalıklar türemiştir. Kimi zaman kişilerin bilinçli olarak yaptığı yapay salgınlar olurken, kimi zamanda hayat şartlarının ve koşullarının getirdiği zoraki durumlardan dolayı hastalıklar salgın haline dönüşmüştür.

Salgın hastalıklar dünya genelinde ve asırlardır devam edegelen bir durumdur. Her zaman her asırda salgın hastalıklar türemiştir. Kimi zaman kişilerin bilinçli olarak yaptığı yapay salgınlar olurken, kimi zamanda hayat şartlarının ve koşullarının getirdiği zoraki durumlardan dolayı hastalıklar salgın haline dönüşmüştür. Salgınlar, bu zamana kadar milyonlarca ölüme sebep vermiştir. Nerdeyse çoğu salgına, özellikle bu çağda çare bulunmaktadır.

 Korono virüs salgını ile tüm dünya ciddi bir salgın savaşı vermişti. Dünya genelinde yüzbinlerce kayıplar yaşandı. Almanya'nın ve Çin'in aşıyı bulması ile salgına büyük ölçüde dur denildi. Fakat salgınlar maalesef ki bitmek bilmiyor. Bu seferde Kenya da, salgın bir hastalığa yakalandı. 4 kişinin yaşamını yitirdiği bu salgın da, hastalığın sebebi henüz belirlenemedi. 

Kenya da ki Salgının Belirtileri

Salgın hastalıklar, yine patlak vermeye başladı. Uzun süre gündemde olan covit salgını yerini başka salgınlara bıraksa da, diğer salgınlar korono virüsü kadar etkili olmadı. Bu sefer ki salgın hastalık covit salgını değil. Ayrıca Çin ülkesinde de başlamadı. Merkez üssü Kenya olan salgının tam olarak sebebi çözülemedi. 627 kişinin etkilendiği bu salgında 4 kişi hayatını kaybederek, yasamı sonlandı.

Kenya Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu açıklamada 4 kişinin hayatını kaybettiği ve sebebinin tespitinin yapılamadığını açıkladı. Salgının çıkış bölgesi olarak, Kenya'nın Kakanega şehrin de olayın çıkmış olduğu belirtildi. 24 saat için de 627 kisinin etkilendiğini virüsün detayları araştırmaktadır. Sağlık Bakanlığı salgından etkilenen kişilerin 7 ayrı sağlık kuruluşunda tedavi altına alındıklarını bildirdi. Hastalık belirtileri ise ateş, ishal, karın ağrısı ve istifra olarak ifade edildi. Ayrıca salgından dolayı iki okulda, eğitim ve öğretime ara verildiği açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.