Sakık'ın Füze tepkisine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'ndan ürkek yanıt!

Sakık'ın Füze tepkisine Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Çerçioğlu'ndan ürkek yanıt!

DEM Parti'nin Ağrı Milletvekili olan Sırrı Sakık, Zeytin Dalı Operasyonu'nda kullanılan bir füzenin üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Özlem Çerçioğlu'nun isminin yazılmasına büyük bir tepki gösterdi.

DEM Parti'nin Ağrı Milletvekili olan Sırrı Sakık, Zeytin Dalı Operasyonu'nda kullanılan bir füzenin üzerine Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan Özlem Çerçioğlu'nun isminin yazılmasına büyük bir tepki gösterdi. Sakık, "Bir siyasetçi, bir kadın, bir anne olarak füzelere yazdırdığınız adınıza karşı boynumun borcudur, Aydın’da yaşayan her Kürt’ün de boynunun borcudur, hesabını sandıkta sormak!" ifadelerini kullandı. Öte yandan, Başkan Çerçioğlu ise Sakık'a yanıt verirken, "Seçim öncesinde birileri bunu yayıp prim yapmaya çalışıyorlar." şeklinde konuştu.

Zeytin Dalı Harekatı’nda terör örgütü PKK/YPG’ye karşı yürütülen operasyon sırasında çekilen bir fotoğraf, İzmir Gazetesi ‘nin haberine göre; DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık ile Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu arasında gerilime neden oldu. Fotoğrafta, harekat sırasında bir füzenin üzerine Başkan Çerçioğlu’nun adı ve soyadının yazılması, yerel seçim öncesi sosyal medyada yeniden dolaşmaya başladı.

DEM Parti çevresinden gelen yoğun eleştirilerin ardından, DEM Parti Ağrı Milletvekili Sırrı Sakık, Aydın Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Özlem Çerçioğlu'nu hedef alarak şu ifadelerle tepki göstermişti: "Bir siyasetçi, bir kadın, bir anne olarak füzelere yazdırdığınız adınıza karşı boynumun borcudur, Aydın’da yaşayan her Kürt’ün de boynunun borcudur, hesabını sandıkta sormak!"Bu açıklamaya karşılık olarak Özlem Çerçioğlu ise Ege'de Sonsöz'e yaptığı açıklamada şunları dile getirdi: “Türk Silahlı Kuvvetleri’nin ülke içinde ve dışında birçok operasyonu oluyor. Terörle mücadelede kullanılan yöntemlere bu konuda yetkili makamlar karar verirler. Suriye’de Afrin’e yönelik Zeytin Dalı Harekatı’nda kullanıldığı belirtilen bombanın üzerine adımın yazılması konusundan bilgim yok. Bu görüntünün gerçek olup olmadığı da belli değil. Photoshop’la bile herkesin adı yazılabilir. Seçim öncesinde birileri bunu yayıp prim yapmaya çalışıyor. Askeri kışlaya girip ben mi yazdım? Yapılan, tamamen bir algı operasyonu ve hedef gösterme kampanyasından ibarettir. Sosyal medyasında bunları paylaşan ve yayan yetkili-görevli ya da ünvanı kim olursa olsun Aydın’da yaşayan ve bu hassasiyeti gösterenler de onları uyarıyor. Bana karşı böyle bir algı çalışması içine bilerek ya da bilmeyerek düşmemeleri konusunda gerekli tepkiyi gösteriyorlar. Ben, Aydın’ın seçilmiş belediye başkanı olarak ne hizmetlerimde ne de düşüncelerimde yıllardır ayrım yapmadan çalışıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden herkese kucak açıyoruz.”Bu gelişmeler üzerine, "Topuklu Efe" lakabıyla bilinen Özlem Çerçioğlu'nun "Ben mi yazdım?" şeklindeki cevabı, eleştirilere yol açtı. Bu eleştirilere, "O füze Kürtlere değil, vatanımızın birlik ve bütünlüğünü bozmaya çalışan teröristlere atılıyor, sizin barışçıl söylemlerinize karşın bu tepkiniz hiç normal değil" şeklinde cevap verilerek, Çerçioğlu'nun dik duruşunu sürdürmesi gerektiği ifade edildi.

Kaynak: https://www.egebasin.com.tr/sakik-in-fuze-tepkisine-aydin-buyuksehir-belediye-baskani-cercioglu-ndan-urkek-yanit/2427/

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.