Ramazan’ın Kolinizi Hemen Belediyeden Alın! Başvuran Herkese Ücretsiz Veriliyor

Ramazan’ın Kolinizi Hemen Belediyeden Alın! Başvuran Herkese Ücretsiz Veriliyor

Ramazan ayına girmesiyle birlikte belediyeler birçok vatandaşa yardım etmeye başladı. Bu yardımlar arasında Ramazan kolileri de yer alıyor.

Ramazan ayına girmesiyle birlikte belediyeler birçok vatandaşa yardım etmeye başladı. Bu yardımlar arasında Ramazan kolileri de yer alıyor. Başvuru yapan ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yönelik temel ihtiyaçları gidermek üzere ramazan kolileriz oluşturuldu ve sahiplerine ulaştırıldı.

Bu koliye sahip olabilmek için mutlaka başvuru yapım ve şansınızı deneyin. 2023 yılının Ramazan ayı için özel olarak hazırlanan ve belediyeler tarafından verilen Ramazan kolisinin yardım başvuruları başladı. Bu yardımdan faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapmak mümkün.

E-Devlet Üzerinden Ramazan Koli Yardımı Aktifleştirildi

Mübarek Ramazan ayının gelmesi ile birlikte birçok hayır kurumları ve belediyeler Ramazan kolilerini dağıtmak için kolları sıvadı. Belediyeler tarafından verilen bu kolilerden faydalanmak için e-devlet üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri girilmek suretiyle kayıt oluşturulabilmekte. Paket içerisinde gıda ürünleri bulunurken herhangi bir şekilde ücret alınmadan bu Ramazan kolileri ihtiyaç sahiplerine aktarılacak.

Hükümetin sosyal yardımlaşma vakıfları ve bu tür dernekler üzerinden yapmış olduğu Ramazan kolyesi yardımlarının yanında birçok özel dernek de yardım eli uzatmaya devam ediyor. Kızılay ahbap vakıfları gibi birçok vakıflar sosyal yardımları konusunda birbirleriyle yarışıyor. 6 Şubat 2023 tarihinden sonra birçok ilimizde büyük hasarlar ve yaralar oluştu. Deprem neticesinde ekonomik olarak maliyetler de enflasyon hızlı bir şekilde artarken Ramazan öncesinde de birçok temel gıdaya zam yapıldı. Hal böyle olunca birçok vatandaş Ramazan öncesinde mutfak ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandı.

Belediyeler el ele vererek şiirinde bulunan ihtiyaç sahibi vatandaşların kolay bir şekilde ramazanını atlatabilmeleri için temel gıda malzemeleri ile ilgili bir koli hazırladı. E-devlet üzerinden başvuru yapan ihtiyaç sahiplerine bu kolilerin dağıtımı gerçekleştirilecek.

Ramazan ayı paylaşmak ayı olduğundan dolayı belediyelerde bu anlayışa hizmet etmek için Ramazan kolilerine ihtiyaç sahiplerine dağıtmaya karar verdi. Sadece belediyeler değil aynı zamanda ahbap gibi dernek kuruluşları da durumu olmayan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara yardım elini uzatmaya devam ediyor. Bu destekten faydalanmak için e-devlet üzerinden başvuru yapılması şart koşuluyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.