Polis K9 Üniformalı Tavşan Sosyal Medya Gündemine Bomba Gibi Oturdu

Polis K9 Üniformalı Tavşan Sosyal Medya Gündemine Bomba Gibi Oturdu

"Memur tavşan" sosyal paylaşım sitelerinde viral oldu. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir polis memuru devriye gezerken bir tavşan gördü ve onu karakol binasına getirdi. "Sessiz ve arkadaş canlısı" bir tavşan olarak tanımlandıktan sonra "Percy" adı verilen tavşan "K9" üniforması giyiyordu.

" Memur tavşan" sosyal paylaşım sitelerinde viral oldu. ABD'nin Kaliforniya eyaletinde bir polis memuru devriye gezerken bir tavşan gördü ve onu karakol binasına getirdi. "Sessiz ve arkadaş canlısı" bir tavşan olarak tanımlandıktan sonra "Percy" adı verilen tavşan "K9" üniforması giyiyordu.

Yuba City polisine göre, "tavşan bir hayvan kontrol merkezine götürüldü. Daha sonra tavşanı tutmaya karar verdik ve bulunduğu yere atfen ona 'Percy' adını verdik. Percy büyüdüğünden beri polis merkezinde bir 'ilk müdahale görevlisi' haline geldi. Çoğu insan Percy'nin arkadaşlığından keyif alıyor, ancak bazı insanlar hala karakolda bir tavşan olmasına alışabilmiş değil."

Bir Takım İnsanlar Hayvan Hakları Gerekçisiyle  Bu Olaya Tepki Gösterdi

Geçtiğimiz günlerde bir sosyal paylaşım sitesinde K9 üniforması giyen ve polis köpeği olarak eğitim gören bir tavşanın fotoğrafı yayınlanarak birçok kişi tarafından paylaşıldı ve olay kısa sürede sosyal ağlarda tartışma konusu oldu. Tavşanın bu ilginç fotoğrafı, çeşitli görüşler dile getiren kullanıcılar arasında büyük ilgi gördü.

İlk olarak, K9 üniforması giyen tavşan aslında bir evcil hayvan, eğitim amaçlı kullanılan bir üniforma giyen bir hayvan. Bu tür üniformalar genellikle farklı türlerden hayvanlar için yapılır ve insanlarla ilişkilerini güçlendirmek için kullanılır. Ancak bu tavşanın bu kostümü giymesi sosyal medyada pek çok tartışmaya neden oldu. Bazı kullanıcılar K9 üniforması giyen tavşanların hayvanlara zulmettiğine inanıyor. Hayvanların özgürce yaşaması gerektiğini ve insanların hayvanları üniforma olarak kullanmaması gerektiğini savunuyorlar.

Diğer taraf  ise tavşanlara K9 üniforması giydirmenin tamamen eğlence amaçlı olduğunu ve hayvanlara zarar vermediğini savunuyor. Ama K9 üniformalı tavşanlar gerçek polis köpekleriyle de tartışmalara neden oldu. Bazıları polis köpeği olan hayvanların refahına saygı gösterilmesi ve güç kullanımının sınırlandırılması gerektiğini savunuyor. Diğerleri ise polis köpeklerinin görevlerinde çok faydalı olduğunu ve kamu güvenliği için gerekli olduğunu savunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.