O Üniversite Güvenlik, Tekniker ve Teknisyen pozisyonları için alımlarını başlattı!

O Üniversite Güvenlik, Tekniker ve Teknisyen pozisyonları için alımlarını başlattı!

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Personel Alımı İlanı ve Şartları yayınlandı işte tüm detaylar...

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, bünyesindeki eksikliği gidermek amacıyla 11 Nisan 2023 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanan ilanla sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımın 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 4/B maddesi kapsamında gerçekleştirileceği belirtilen ilanda, farklı kadrolar için toplam 23 kişilik kontenjan ayrıldığı ifade ediliyor.

Kadrolar arasında 1 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 4 Sağlık Teknikeri, 1 Tekniker, 1 Teknisyen, 15 Destek Personeli ve 1 Gemici yer alıyor. Başvuruların, 11 Nisan 2023 tarihinden itibaren en geç 15 gün süreyle alınacağı bildiriliyor.

Başvuru yapacak adaylardan, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde yer alan şartları karşılamaları isteniyor. Buna göre, adayların daha önce kayda geçmiş suç hükümlülüğü bulunmaması, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda olumsuz bir durumla karşılaşmamış olmaları, erkek adayların askerliğini yapmış veya askerlikle ilgisi bulunmaması, KPSS'den Lise için P94 türü, Ön Lisans için P93 ve Lisans için P3 puan cinsinden en az 70 puan almış olmaları gerekiyor.

Ayrıca, adayların herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlı veya emekli aylığı almamaları gibi bazı şartları da karşılamaları gerekiyor. Uygun kadro ve şartları taşıyan adayların, başvuru süresi içerisinde başvurularını yapmaları gerekiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.