Kuruluş Osman Nayman ile Birebir Savaşacak! Galip Kim Olacak

Kuruluş Osman Nayman ile Birebir Savaşacak! Galip Kim Olacak

Osman beyin Moğol ile imtihanı bir türlü bitmezken Bu kez karşısına Nayman adlı Moğol komutanı çıktı. Bir türlü çözümlenemeyen husumetin akabinde Nayman ve Osman Bey birebir savaşma kararı alırlar.

Osman beyin Moğol ile imtihanı bir türlü bitmezken Bu kez karşısına Nayman adlı Moğol komutanı çıktı. Bir türlü çözümlenemeyen husumetin akabinde Nayman ve Osman Bey birebir savaşma kararı alırlar. Osman Bey'in ise bu savaştan geri kalmaya hiç niyeti yoktur. Yeni bölümü ile heyecanlandıran dizide neler yaşanacak?

Osman ile Nayman ile Anlaşması

ATV’nin sevilen dizisi Kuruluş Osman Çarşamba günlerinin adeta vazgeçilmez oldu. 4. sezona giren dizi şimdilerde yine en çok izlenen dizi arasında yer alıyor. Osman Bey bu kez Nayman ile savaşacaktır. Birebir dövüş sahnesinin yaşanacağı bölümde heyecan adeta doruklarda olacak. Nayman’ın bu konuda teklifi direkt olarak Osman Bey'e iletmesi sonucunda Osman Bey kabul ederken birebir dövüşü bu husumeti son buldurmak isterken Ayrıca Kazanan taraf için bazı şartlar sundu.

Oldukça ağır olan şartları Osman Bey kabul etti. Nayman eğer dövüşten galip çıkar ise Osman Bey'in alpları Nayman'a itaat edecekler. Dolayısıyla artık Osman Bey'i tanımayacaklar. Osman Bey yenerse ne olacak? İşte bu konudaysa Nayman’ın nökerleri ve Moğol tamamen Anadolu'yu Terk Edecek. Oldukça güzel sonucun olması nedeniyle Osman Bey bu teklifi tamamen kabul etti.

Her türlü sonucu gözeterek bir karar alan Osman Bey her iki durum içinde Oba halkından helallik ister.  İlk eşi olan Bala hatundan ise bir dileği vardı.

Osman'ın Baladan İsteği

Osman Bey Balâ’dan direkt olarak durumunda hayali olan yeni bir devlet kurma hayalinin gerçekleşmesi için devam etmelerini adeta Vasiyet etmiştir. Osman Bey çocuklarının ve neslinin Artık yeni bir devletle yaşamasını istiyor. Yepyeni bölümü ile Çarşamba akşamı yayınlanacak dizi sevenleri için aksiyon tarzında bir bölümle ekranlara geliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.