KOSGEB Desteği 2023 Gün Sayıları Ücreti Belirliyor! Genç Girişimciye Üç Büyük Teşvik

KOSGEB Desteği 2023 Gün Sayıları Ücreti Belirliyor! Genç Girişimciye Üç Büyük Teşvik

KOSGEB, iş hayatında adım atmak isteyen genç girişimcilerin destekçisi olarak faaliyet göstermektedir. Katma değerli iş fikirlerine sahip olan, ancak sermaye eksikliği nedeniyle bu fikirlerini gerçekleştiremeyen gençler için destek kapılarını ardına kadar açmaktadır.

KOSGEB, iş hayatında adım atmak isteyen genç girişimcilerin destekçisi olarak faaliyet göstermektedir. Katma değerli iş fikirlerine sahip olan, ancak sermaye eksikliği nedeniyle bu fikirlerini gerçekleştiremeyen gençler için destek kapılarını ardına kadar açmaktadır. KOSGEB destekleri, faiz avantajı ve anapara ödeme erteleme gibi ayrıcalıklar sunmakta, ayrıca kredi faiz oranları son derece düşük tutulmaktadır. Girişimcilik destek programlarına adım atmak için KOSGEB'in resmi internet sitesinde yer alan KOBİ Bilgi Sistemi üzerinden başvuru yapmak gerekmektedir.

Bu programlar, Türkiye'deki işletme kültürünün gelişmesine ve yeni işletmelerin kurulmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Girişimcilik destek programlarıyla ilgili güncel bilgiler, KOSGEB'in resmi internet sitesinde yer almaktadır.

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için çeşitli destek programları sunmaktadır. Bu destekler arasında, personel için Sosyal Güvenlik Kurumu prim destekleri, bankalardan alınan kredilerin faiz veya kar payı masraflarının karşılanması ve protokol kredileri yer almaktadır. Genç girişimciler, KOSGEB'in "geleneksel" veya "ileri girişimci" destek programlarına başvurarak bu desteklerden yararlanabilirler.

KOSGEB, hayata geçirilmesi planlanan iş fikirlerinin maddi açıdan desteklenmesinde büyük bir fırsat sunmaktadır. Bu destekler, girişimcilerin finansal olarak rahatlamalarına yardımcı olmakta, böylece fikirlerini gerçekleştirmeleri için gerekli kaynakları daha rahat temin etmelerini sağlamaktadır. Girişimcilerin hayallerini gerçekleştirmeleri için KOSGEB'in destek programları büyük fırsatlar sunmaktadır. Bu destekler hakkında daha detaylı bilgiye KOSGEB'in resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

Gün Sayıları Ücreti Belirliyor

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), performans dönemi kapsamında prim günü sayısı belirli bir aralıkta olan işletmelere değişen destek miktarları sunmaktadır.

Örneğin, 1'inci performans döneminde, 180 ile 539 arası prim günü sağlayan işletmeler 5 bin TL 12, 540 ile 1079 arası prim günü sağlayan işletmeler 10 bin TL ve 1080 ve üzeri prim günü sağlayan işletmeler 20 bin TL destek alabilir.

2'nci performans döneminde ise, 360 ile 1079 arası prim günü sağlayan işletmeler 5 bin TL, 1080 ile 1439 arası prim günü sağlayan işletmelere 15 bin TL ve 1440 ve üzeri prim günü sağlayan işletmeler 20 bin TL destek verilmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.