Kişi Başı 300.000 TL Hibe Desteği Paketi Devreye Sokuldu

Kişi Başı 300.000 TL Hibe Desteği Paketi Devreye Sokuldu

Devlet birçok alanda hibe destek paketi sunarak ekonomik anlamda çözümler üretmeye çalışıyor.

Devlet birçok alanda hibe destek paketi sunarak ekonomik anlamda çözümler üretmeye çalışıyor. O bakanlık kadınlara yönelik olarak öyle bir hibe paket programı açıkladı ki herkesin ağzı açık kaldı. 300.000 TL tutarında hibe verilmesi için gereken şartlar da duyuruldu. 300.000 TL kişi başına hibe destek paketinden faydalanmak için hemen şartları okuyun.

Şartları sağlayan kadınlara yönelik olarak verilecek hibe destek paketinden faydalanmak için ise süreler zaman aşımına uğramadan başvuru yapmak gerekecek. Sanayi ve teknoloji bakanlığı birçok alanda hibe destek paketi sunarken kadınlara yönelik olarak 300.000 tutarındaki hibe destek paketini hizmete sundu. Kadın üreticileri desteklemek adına verilen bu hibe programı sayesinde kadın girişimcilerin başarı oranları arttırılacak.

Kadınlara Sanayi Ve Teknoloji Bakanlığı Destek Veriyor

Sanayi ve teknoloji bakanlığından kadınlara yönelik olarak destek paketi sunuldu. Belirlenen şartları sağlayan ve belirtilen süreler içerisinde başvuran kadın girişimcileri yönelik olarak 300 bin TL tutarında hibe desteği sunulacak. Sanayi ve teknoloji bakanlığı deprem bölgesinde bulunan kadın vatandaşlara yönelik olarak harekete geçti ve bu hibe paketini sadece onlara ayırdı.

Deprem bölgesindeki kadınlara yönelik olarak girişim destekleri sürüyor. Destek paketlerinin sonuna kadar kullanan sanayi ve teknoloji bakanlığı depremden etkilenen kadınlara yönelik olarak 300 bin TL hibe destek paketinin kullanımı sundu. Özellikle başvuran kadınların alım garantisi veriliyor. Bayanların makine ve teçhizat alımında da 300 bin TL’ye kadar sübvansiyonla desteklendiği duyuruldu.

Bakanlık aracılığı ile yapılan duyuruda sosyal girişim güçlendirme ve uyum projesi ile alakalı olarak yarışma ve şirketler üretmiş oldukları ürünleri konteyner kentlerde üretimlerine devam ettirecekler. Geliştirme ofisleri ise 11 ilde ürünlere yönelik olarak atölyeler kuruldu. Bu atölyeler aracılığı ile depremden etkilenen kadınlar hem meslek öğreniyor hem de üretime katkı sağlıyor. Sanayi ve teknoloji bakanlığı kadınlara yönelik olarak girişim destek paketlerini sunuyor ve depremden etkilenen 11 şehirde bulunan kadınlara yönelik olarak birçok eğitim paket programı da sunuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.