Kentsel Dönüşüm Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat! Bu Destek Kaçmaz

Kentsel Dönüşüm Yapmak İsteyenlere Büyük Fırsat! Bu Destek Kaçmaz

Maliye Bakanı görevinde bulunan Sayın Nurettin Nebati 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş depreminde kentsel dönüşüm adına 100 metrekarelik bir apartmanın hemen hemen tüm maliyetini içeren bir finansman paketi sunduklarını ifade etti.

Maliye Bakanı görevinde bulunan Sayın Nurettin Nebati 6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş depreminde kentsel dönüşüm adına 100 metrekarelik bir apartmanın hemen hemen tüm maliyetini içeren bir finansman paketi sunduklarını ifade etti. Maliye Bakanı Nurettin’de bahtı açıklamalarında daire başına 1 milyon 250 bin TL tahsis edeceklerinin ifadesini verdi.

 Sayın Nurettin Nebahat İstanbul Ümraniye’de depremzedeler için düzenlenmiş olan bir iftar yemeğine katılım sağladı ve burada konuşma yaptı. Maliye bakanı Nurettin Nebati iftar yemeğinde yaptığı konuşmada deprem sonrasındaki ne tür çalışmalarda bulunduğundan bahsetti.

Nurettin Nebati Ümraniye’de Depremzedeler İçin İftar Yemeğine Katıldı

Maliye bakanı görevinde bulunan Sayın Nurettin Nebati İstanbul Ümraniye’de bulunan ve depremden etkilenen vatandaşlar için düzenlenen iftar yemeğine katılım sağladı. Burada konu yine depremdi ve maliye bakanlığı tarafından depremle ilgili hangi çalışmaları yapıldığını anlattı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise deprem bölgesindeki evlerin 12 ay içerisinde tamamlanma sözünü tekrardan hatırlatan nebati bu evleri depremden zarar gören bütün vatandaşlara teslim edileceği haberini vererek konfor güvenliği sağlamak için ciddi adımlar attıklarını belirtti. Hemşerilerin rahat yaşamaları için ellerinden geleni yaptıklarını çalışacaklarını ve dua edeceklerini ifade etti.

Her Daireye 1 Milyon 250.000 TL Limit Ayrılmış Durumda

Maliye bakanının Sayın Nurettin Nebati deprem nedeniyle çok ağır faturaların ödenmesinin bir nebze olsun önüne geçebilmek adına önlem paketini hazırladıklarını anlattı. Kentsel döneme tekrar sağlıklı hızlı bir şekilde geçiş için konut sahibi olan ve kentsel dönüşüm sürecinde olan vatandaşlar çok uzun vadeli ve düşük faizli kredi imkânlarından faydalandırılacağını ve her daire için bir milyon 250 bin TL kredi limitinin ayrıldığını aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.