Kentsel Dönüşüm Kredisi Açıklandı! Bir Kereye Mahsus Herkese Verilecek! Hem de Çok Uygun Orana

Kentsel Dönüşüm Kredisi Açıklandı! Bir Kereye Mahsus Herkese Verilecek! Hem de Çok Uygun Orana

Cumhurbaşkanlığı kararıyla kredi çekmek isteyen vatandaşlara kentsel dönüşüm için hak sahipliği bazında destek sağlanacak.

Cumhurbaşkanlığı kararıyla kredi çekmek isteyen vatandaşlara kentsel dönüşüm için hak sahipliği bazında destek sağlanacak. Kredi anapara tutarı için üst limit güncellendi. Verilen tahliye yahutta yıkım kararı sonrasında kredi talebi için bankalara yapılacak başvurular için süre 3 yıla çıkarıldı.

Güçlendirme kredisinde 240 bin TL den 320 bin TL ye, konut yapım kredisinde 600 bin TL den 800 bin TL ye ve işyeri edinme kredisinde 250 bin TL den 350 bin TL ye kadar kredi üst limitleri yükseltildi. Karar Resmi Gazete de yayımlandı. 

Kredi Üst Limitleri Yükseltildi 

 Bu kararla, kredi çekmek isteyen vatandaşlarımızın kentsel dönüşüm projelerinde daha fazla destek alması hedefleniyor.  Ekonomimizin canlanması, inşaat sektörüne olan talebin artması ve dolayısıyla istihdamın artması hedeflenmektedir. Kredi üst limitleri de yapılan artış, kentsel dönüşüm projelerinin hız kazanması ve ülkemizin çağdaş şehircilik anlayışına uygun bir yapıya kavuşması yönünde de önemli bir adım olarak değerlendiriliyor. Vatandaşlar üç yıl içinde bankalara başvuru da bulunabilecekler.

Kentsel Dönüşüm İçin Destek 

 Cumhurbaşkanı kararı ile kredi çekmek isteyen vatandaşlara kentsel dönüşüm için hak sahipliği bazında destek sağlanacak. Bankalardan destek kredisi almak isteyenler ise üç yıl gibi bir süre zarfında bu destek için başvuru yaparak yaralanabilecek.

Bu karar, kentsel dönüşüm projelerinde katkıda bulunarak, vatandaşların sağlıklı ve güvenli konutlarda yaşamalarını hedefliyor. Kredi üst limitleri de de güçlendirme kredisinde 350 bin TL ye kadar yükseltildi. Bu desteklerle birlikte vatandaşlar kentsel dönüşüm projelerine katkıda bulunarak daha modern ve güvenli yaşam alanlarına sahip olacaklar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.