İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 64 Sözleşmeli Personel Alacak!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü 64 Sözleşmeli Personel Alacak!

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, eksikliği gidermek amacıyla 64 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar, 2022 KPSS (B) grubu puan sırasına göre gerçekleştirilecek ve adayların aranılan şartları ve kontenjan bilgisi açıklandı. Hangi alanlarda alım yapılacağına dair bilgi de paylaşıldı.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, eksiklikleri gidermek amacıyla 64 sözleşmeli personel alımı yapacak. Alımlar için aranan şartlar ve kontenjan bilgisi, 2022 KPSS (B) puan sırası esas alınarak belirlenmiştir. Hangi alanlarda alım yapılacağı da açıklanmıştır.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, sözleşmeli olarak farklı alanlarda 64 personel alımı yapacak. Başvuru tarihleri ve nasıl başvuru yapılacağı da duyurulacaktır. İşte haberin detayları:

Kontenjan Bilgisi

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü personel alımı kapsamında 109 sözleşmeli personel alınacak. Bu alımlar kapsamında Veterinerlik Fakültesi'nden 29, Mühendislik Fakültesi'nden 5, Diş Hekimliği Fakültesi'nden 1, Eczacılık Fakültesi'nden 1, Orman Fakültesi'nden 2, Sağlık Bilimleri Fakültesi'nden 2, Florance Nightingale Hemşirelik Fakültesi'nden 1, Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı'ndan 3, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'ndan 4, Kurumsal İletişim Direktörlüğü'nden 2, Büyükçekmece Yerleşkesi Koordinatörlüğü'nden 1, Açık ve Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden 1, Sağlık Kuruluşları İçin Çevre Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi'nden 2, Hastaneler Genel Direktörlüğü'nden 3, Rektörlük'ten 6 ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu'ndan 2 kişi olmak üzere toplamda 64 sözleşmeli personel alınacaktır. Alımlar için en az lise mezunu, ön lisans ve lisans mezunları başvuru yapabilirler.

İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Rektörlüğü, yeni personel alımı için başvuru şartlarını açıkladı. Başvuracak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

  • Başvuracak adayların, özel şartlar ve 657 sayılı Kanunun 48. maddesinde belirtilen genel şartları taşıması gerekmektedir.
  • Kamu görevinden çıkarılanlar, çeşitli KHK'lar ile başvuruda bulunamazlar.
  • Adayların, herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmaları gerekmektedir.
  • İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamaları gerekmektedir.
  • Tüm pozisyonlar için haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapmaları (gece dâhil) ve vardiyalı çalışmasına engel durumu bulunmamaları gerekmektedir.
  • Sözleşmeli personelin, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmesinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içinde sözleşmeyi tek taraflı feshetmesi halinde, fesih tarihinden itibaren bir yıl geçmedikçe kamu kurum ve kuruluşlarının sözleşmeli personel pozisyonlarında yeniden istihdam edilemezler.
  • 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince, 4-B Sözleşmeli personel olarak çalışmakta iken istifaen görevinden ayrılarak sözleşmesi feshedilenler; fesih tarihinden itibaren 1 (bir) yıl süre geçmeden başvuruda bulunamazlar.
  • Adayların, belirtilen öğrenim düzeylerinden birinden mezun olmaları, aranan nitelikleri taşımaları ve belgelendirmeleri gerekmektedir.
  • Adayların, ilgili 2022 KPSS (B) grubu puan türüne sahip olmaları gerekmektedir. Ortaöğretim Mezunları için 2022 KPSS-P94, Ön Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P93, Lisans Mezunları için 2022 KPSS-P3 puan türü esas alınacaktır.
  • D.P-R 2 Başvuru Nolu Destek Personeli (Şoför) kadrosuna başvuru yapacak adayların, ilan tarihi itibarıyla İstanbul (Anadolu) yakasında ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

Başvuruların kabul edilmesi için adayların belirtilen başvuru şartlarını sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında, özel şartların yanı sıra kamu görevinden çıkarılmamış olmak, emeklilik ya da yaşlılık aylığı almıyor olmak, İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa personeli olmamak, haftalık çalışma süresi 40 saati aşmayacak şekilde ilgili birimin yönetimi tarafından belirlenecek saatlerde görev yapma şartını kabul etmek ve vardiyalı çalışmasına engel durumunun bulunmaması yer almaktadır.

Ayrıca, "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar"ın Yeniden İşe Alınma başlıklı Ek 1 inci maddesinin (b) fıkrasına eklenen hükme aykırı durumu olmamak ve 5917 sayılı Kanunun 47. Maddesi’nin 5. Fıkrası (A) 2 bendi gereğince 4-B sözleşmeli personel olarak çalışırken istifa edip sözleşmesi feshedilenlerin, fesih tarihinden itibaren 1 yıl süre geçmeden başvuruda bulunamayacakları da önemli şartlar arasında yer almaktadır.

Adayların başvurularını online olarak yapmaları gerekmekte olup posta ile ya da şahsen yapılan müracaatlar kabul edilmemektedir. Başvuru tarihleri 23 Mart - 6 Nisan 2023 tarihleri arasındadır. Başvuracak adayların ilgili KPSS puan türlerine sahip olmaları gerekmektedir ve başvuru yapacakları kadrolara göre ek şartlar da belirlenmiştir. Özellikle D.P-R 2 Başvuru Nolu Destek Personeli (Şoför) kadrosuna başvuru yapacakların İstanbul (Anadolu) yakasında ikamet ediyor olmaları gerekmektedir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.