İcra Borcu Olanlar Taksit İmkânı

İcra Borcu Olanlar Taksit İmkânı

İcra borcu olan vatandaşlara müjde verildi ve af ile birlikte eşit taksitlere bölünerek ödeme kolaylığı sağlandı.

İcra borcu olan vatandaşlara müjde verildi ve af ile birlikte eşit taksitlere bölünerek ödeme kolaylığı sağlandı. İcra borcu olan vatandaşlar borçlarını nasıl ödeyeceklerini kara kara düşünürken devlet elini taşın altına koydu ve indirimle birlikte taksitli olarak yapılandırma yoluna gitti.

Bu zamana kadar yapılan en geniş kapsamlı vergi borcu yapılandırması olan konu kanun teklifinde detayları ile ortaya çıktı. Bu yasa tasarısının kabul edilmesi ile birlikte borcu olan vatandaşlar derin bir nefes aldı.

Borçlular Derin Bir Nefes Aldı

Uzun bir süreden bu yana icra borcu olan vatandaşlar borçlarını tek seferde nasıl ödeyebileceklerini düşünürken çare devletten geldi. Bu zamana kadar yapılan en kapsamlı yapılandırma grubunda olan icra borçları da bu sayede vergi af kapsamına girecek mi eşit taksitlerle ödenecek.

Borç yapılandırmasına dair kanun teklifi resmi gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi ve yayınlanan karar kapsamında da vatandaşlar borçlarını 12 ay 18 ay 24 ay 36 ay ve hatta 48 aya varan eşit taksitler ile rahat rahat ödeme imkânı elde edecek. Gelen düzenleme neticesinde borçların ne kadar kısmı silinecek ve yüzde kaç oranında indirim yapılacak merak edilmeye başlandı.

Eşit Taksitlerle Uzun Vadede Ödenecek

İcra borcu olan vatandaşlar tek seferde borçlarını nasıl ödeyeceklerini düşünürken yasa tasarısının kanunlaşması ile birlikte 12 aydan 48 aya kadar uzun vadelerde ve eşit taksitlerde borçlar ödenebilecek. Türkiye Büyük millet meclisi genel kurulunda yapılan oylama neticesinde kamu alacakları yani icra borçlarını yapılandırılmasına dair kanun teklifi kabul edilmiş durumda.

Toplamda icra borcu 2000 TL’nin altında olan vatandaşların borçlarının tamamı silindi ve diğer borçlar için de yapılandırma fırsatı sunuldu. Bu şekilde 2000 TL’den daha fazla borcu olan vatandaşlar bu borçları 12 aydan 48 aya kadar taksitlendirerek ödeyebilecekler. Devletin sunmuş olduğu bu fırsatlardan yararlanmak için ilgili mercilere zamanı içerisinde başvuru yaparak borçlar 2000 TL’nin altında ise silinmesi için müracaat ediliyor borçlar 2000 TL’nin üzerinde ise taksitlendirme için işlem başlatılabiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.