Geçici İş Sorunu Çözülüyor! İşte Yeni Formül! Herkes İş Sahibi Olacak

Geçici İş Sorunu Çözülüyor! İşte Yeni Formül! Herkes İş Sahibi Olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görevinde bulunan Vedat Bilgin geçici işçi sorunlarının çözdüklerini dosya dosya önlerinde olduğunu ve her konuyu çözerek dosyayı kapattıklarını ifade ettiler.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı görevinde bulunan Vedat Bilgin geçici işçi sorunlarının çözdüklerini dosya dosya önlerinde olduğunu ve her konuyu çözerek dosyayı kapattıklarını ifade ettiler. Çalışma var Sosyal güvenlik bakanı görevinde bulunan Vedat bilgin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ak parti grup toplantısının hemen öncesinde kamuoyunun sorularını yanıtladı.

Bakan Vedat bilgin geçici işçilerin kadroya alınması ile ilgili soru sorulduğunda şu anda mecliste öyle tahmin ediyorum ki bu hafta içerisinde meclisin gündemine alır diyerek cevap verildi.

Geçici İşçi Sorunu Mecliste Görüşülecek

Çalışma Sosyal güvenlik bakanlığı görevinde bulunan Vedat bilgin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Ak parti grup toplantısında soruları yanıtladı. Sorular arasında geçici işçi sorunlarının da ne olacağı bulunuyordu. Bakan bilgin bu hafta tahminlerine göre Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşüleceğinin bilgisini paylaştı.

Her konuyu ele alarak dosyaları kapattıklarını ifade eden bakan bilgin emeklilikte yaşa takılanlardan sonra çözülmesi gereken diğer konu ise geçici işçilere ait olduğunu anlattı. Bakan Vedat bilgin staj mağdurlarının konusu ile ilgili bir çalışma olup olmadığı sorusu yöneltildiğinde staj mağduru diye bir kavramın doğru olmadığını ve staj mağdurlarının yokluğundan bahsetti. Bu konu hakkında primi olmayan primi yatırılmayan birisinin emekliliğe gün olarak yansıyamayacağını da ifade etti.

Kendi aralarında sigorta primi yatıracak olan kişiler bizlere isimlerini bildirsinler onları tespit edelim ve primlerini yatırsınlar şeklinde uyarıda bulundu. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı görevinde bulunan Vedat Bilgin geçici işçilerle ilgili de düzenleme ile alakalı olarak bu hafta içerisinde meclis gündeminde ele alınacağını anlattı.

Staj yapan bir öğrencinin staj yaptığı sırada herhangi bir şekilde emekliliğe etki edecek bir primlerinin yatırılmadığını ve ödenmediğinin üstüne basa basa anlattı. Primi yatırılmamış stajyer öğrencilerin nasıl olacak da emeklilik prim günlerine sayılacağı konusunda karşı sorular sordu. Staj yapan kişilerin primleri yatırılırsa bu şartla emekliliğe etki edeceğini ve bu şartla prim günlerinin sayılabileceğini ifade etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.