Evde Bakım Maaşı Alanlara Bayram İkramiyesi Müjdesi! İşte Yeni Zamlı Tutarlar

Evde Bakım Maaşı Alanlara Bayram İkramiyesi Müjdesi! İşte Yeni Zamlı Tutarlar

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2016 yılından bu yana birçok sosyal destek kapsamında zorda kalan vatandaşların imdadına yetişiyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 2016 yılından bu yana birçok sosyal destek kapsamında zorda kalan vatandaşların imdadına yetişiyor. 2023 yılında evde bakım maaşı alan vatandaşlara sevindirici bir haber gelecek mi merakla bekleniyor. Ayrı bir Sosyal hizmetler bakanlığı maddi anlamda zorluk çeken vatandaşlara yönelik olarak sosyal yardım ödemeleri yapıyor.

2023 yılında en çok ödeme yapılan kategori ise evde bakım maaşı olarak ön plana çıktı. Genel anlamda evde bakım maaşı 65 yaş aylığı ya da yaşlılık maaşı olarak biliniyor. Bu kapsamda belirli şartları taşıyan vatandaşlara yönelik olarak evde bakım maaşı aylığı bağlanıyor. En çok başvuru yapılan sosyal yardımlar arasında yerini alıyor.

Bayram İkramiyesi Sosyal Yardımları Kapsıyor mu?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın birçok kategoride dağıtmış olduğu sosyal yardımlar yaşlılık aylığı olarak ön plana çıkıyor. Evde yaşlı ve engelli bakan vatandaşlara yönelik olarak ödenecek olan evde bakım aylığı alan kişiler 2023 yılının Ocak ayında zamlı olarak maaşlarını almaya başlamışlardı. Asgari ücret maaşı ve emekli maaşlarının zam oranlarını güncellenmesinden sonra sosyal yardım ödemelerinde de belirli bir artış yaşandı.

 Sosyal yardım alan vatandaşlar Bayram ikramiyesinden faydalanacak mı merak konusu olmaya başladı. Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanı görevinde bulunan Vedat bilgin sonrasında da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan açıklamalar doğrultusunda emeklilerin Bayram ikramiyeleri 2000 TL’ye yükseltildiğini açıklamışlardı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yapmış olduğu açıklamalar neticesinde emekli ile ilgili çalışmaları yaptıklarını ifade etti.

Bu rakamda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Hazine ve Maliye Bakanlığı ile birlikte yapıldığını açıkladı. 5500 TL olan tutar 7500 TL’ye yükseltildi diyerek kamuoyu ile paylaştı. Bayram ikramiyesi BAĞ-KUR Sosyal Güvenlik Kurumu ve emekli sandığı emeklilerinin yanında şehit yakınları ölüm aylığı alan vatandaşlar gaziler vazife ve harp malul aylığı alanlar geçici köy korucuları şampiyon sporcular terörden zarar görmesi nedeniyle aylık alan siviller gibi kategoriler de göz ardı edilmiyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.