Erciyes Üniversitesi Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Başvuru Şartları Neler

Erciyes Üniversitesi Personel Alımı Yapacağını Duyurdu! Başvuru Şartları Neler

Toplamda 104 sözleşmeli olarak personel alacağını duyuran Erciyes Üniversitesi birçok alandan personel alacak.

Toplamda 104 sözleşmeli olarak personel alacağını duyuran Erciyes Üniversitesi birçok alandan personel alacak. Büro personeli, destek personeli, eczacı, fizyoterapist, sağlık teknikeri, spor uzmanı ve daha birçok alanda personel alımı yapacak.

Destek Personeli Hangi Kategoride İş Yapıyor

Aşçı, yemek dağıtım personeli, temizlik görevlisi, tarım işçisi, bahçıvan tesisat ve bakımcı, şoför, elektrik ve bakım onarımı, hastane hizmetli görevlisi, mobilya döşemecisi gibi personeller destek personeli olarak ifade ediliyor. Destek personellerinin ortaöğretim mezunu olmaları yeterli kabul ediliyor. Destek personellerinin mezun olduğu bölümlerin kendi çalışacakları alana uygun olması, işe başlamak isteyenler için avantaj sağlayacaktır.

Kurum bu yüzden özellikle personel alımında destek personeli kategorisinde değerlendirmek istediği kişilerin alanlarına göre tercih yapacaktır. Bazı bölümlerde deneyim aranacaktır. Dolayısıyla destek personeli olarak çalışmak isteyen kişilerin bu şartları taşıması gerekiyor.

Hangi Bölümden Kaç Kişi Alınacak

Büro personeli olarak toplamda 7 kişi alınacağı belirlenmiştir. Bu kişilerde lisans mezunu olma şartı aranıyor. Üniversitelerin muhasebe, finans yönetimi, muhasebe vergi uygulamaları, işletme muhasebe gibi bölümlerinden mezun olma şartı aranıyor.

2022 KPSS P3 bandında sıralama yapılacaktır. Destek personeli olarak ise toplamda 43 kişi alınacağını bildirilmiştir. Bunların kategorileri değişmektedir.

2 eczacı, 1 fizik tedavi uzmanı, 5 lisans mezunu hemşire alınırken, 25 tane ortaöğretim mezunu hemşire alacağını bildirmiştir. Bilindiği gibi sağlık liseleri de hemşire yetiştirmektedir. Laborant pozisyonunda alınacak kişi sayısı 3 olarak belirlenmiştir.

Tekniker ise makine teknikeri, elektrik teknikeri ön lisans mezunu olma şartıyla 3 işi alınacağını duyurmuştur. Bunun yanı sıra spor uzmanı hem erkek hem kadın olarak birer tane alınacağı belirtilmiştir. Sağlık teknikerlerinin özellikle diş kliniğine alınacağını da söyleniyor. Peki, alınacak personel sayısına göre adaylardan istenen nedir?

Başvuru şartları

İşe alınacak personellerde aranan şartlar ise şunlardır;

Erkek adaylar için askerlikten muaf olmak ya da askerliğini tamamlamış olmak gerekiyor.

Herhangi sabıka kaydının bulunmaması gerekiyor.

SGK’dan herhangi bir aylık alınmaması gerekiyor.

Kişinin çalışmak istediği pozisyonda görev yapmasına dair herhangi bir sağlık problemi yaşamadığını belirtmesi gerekiyor.

30 yaşını geçmemiş olma şartı aranıyor.

Bu şartları taşıyanlar başvuruda bulunabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.