Doğalgaz Faturası Evine Gelenler Dikkat Duyuru Yapıldı!

Doğalgaz Faturası Evine Gelenler Dikkat Duyuru Yapıldı!

Doğal gaz faturasında büyük değişiklikler geliyor. Rezerv büyüklüğü milyar metreküpün üzerinde olan Karadeniz Gazının ilk etapları başladı.

Doğal gaz faturasında büyük değişiklikler geliyor. Rezerv büyüklüğü milyar metreküpün üzerinde olan Karadeniz Gazının ilk etapları başladı. BOTAŞ aracılığı ile evlere ulaşmasına sayılı günler kalarak az kalındığı açıklandı. 20 Nisan tarihinde Karadeniz gazı karaya ulaşması beklenmektedir. Ayrıca Karadeniz gazı için Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın indirim müjdesi vereceğini duyurmaktadır. Bu kapsamda Nisan ayında doğal gaz faturalarında büyük değişiklikler olacağı söylendi.

 Doğalgaz Faturası Hakkında Önemli Gelişmeler Nelerdir?

Dünyanın yankı uyandıran ve rezerv büyüklüğü 710 milyar metreküpe ulaşan doğalgaz Türkiye’yi yakından ilgilendirmektedir. Her hane de doğal gaz faturaları rahatlayarak kişiler nefes alacaktır. Ekonomik değeri ise 1 trilyon doları aşan Karadeniz gazının karaya gelmesiyle doğalgaz faturaları büyük ölçüde etkilenecektir. 20 Nisan Perşembe günü Zonguldak Filyos’ta kurulan Doğalgaz işleme tesisi ile karaya ulaşacak ve eve gelen faturalar büyük ölçüde yüzleri güldürecektir.

20 Nisan da karaya ulaşacak olan Karadeniz gazı için geri sayımlar devam etmektedir. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın o tarihte vereceği müjdeye ilişkin detaylar da netleşmeye başlamaktadır. Bu sayede her hane nefes alarak faturalara indirim olacağı duyuruldu. Yerli doğal gazının açılacağı ile bilgiler verilmektedir. Onunla birlikte vatandaşa doğal gaz indirim için formüller üzerinde çalışmalar yapılıyor.

Karadeniz gazı ile ilgili açıklamalarda bulunan Enerji ve tabii kaynaklar bakanı sözlü açıklamalarda bulundu. Bakan Fatih Dönmez Karadeniz gazı ile ilgili indirim hakkında konuştu. Karadeniz de ki kuyuların gazını açarak deniz altındaki ana iletişim hattına gazı basmaya başladıklarını açıkladılar. İlk etapta 10 kuyu açılacak ve son yıllara doğru kuyuların sayısı artacağını duyurdu.

Doğalgaz İndirim Müjdesi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Bakanımız doğalgaz fiyatlarına ilişkin değerlendirmeler yapılarak her evde doğalgaz fiyatlarını kullandıklarında belirgin hale gelerek göreceklerdir ifadesiyle vurgulama yaptı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.