Dikkat listede adı bulunanlar! Aile Bakanlığı, Ramazan yardımı kapsamında hesabınıza 700 TL ödeme yaptI!

Dikkat listede adı bulunanlar! Aile Bakanlığı, Ramazan yardımı kapsamında hesabınıza 700 TL ödeme yaptI!

Aile Bakanlığı son dakika yardım parası duyurusu yaptı ve ödemelerin başladığı bildirildi. Ödemeler için bir liste paylaşıldı ve listede ismi olanlara ödeme yapıldığı belirtildi.

Aile Bakanlığı, Ramazan ayında da vatandaşlara sosyal yardım fırsatları sunmaya devam ediyor. Artan enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle geçim sıkıntısı çeken vatandaşlara yeni bir destek ödemesi yapıldığı bildiriliyor. T.C. kimlik numarasına göre hesaplara 700 TL gıda yardımı aktarıldığı ve hesapların kontrol edilmesi gerektiği belirtiliyor.

E-devlet ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarından başvuru yapanlar için Aile Bakanlığı'ndan son dakika duyurusu yapıldı ve gıda yardımı için ödemeler başladı. Daha önce başvuru yapanların hemen ödeme almaya başlayacakları ifade ediliyor ve ödeme listesinin kontrol edilebileceği bildiriliyor. Enflasyon ve ekonomik krizin etkileri nedeniyle alım gücü düşen vatandaşlara Aile Bakanlığı aylık gıda ve erzak yardımı sağlıyor.

Aile Bakanlığı yardım ödemesinden faydalanmak isteyenler için başvuru şartları şöyle sıralanıyor:

Düzenli gelir sahibi olmamak
Sosyal güvencesi olmayanlar
65 yaş ve üzeri gelir sahibi olmamak
Fakirlik sınırının altında yer almak
Afet bölgesinde afetzedeler
Eşi vefat eden dul olup iş sahibi olmayan kadınlar
TC vatandaşı olmak
Muhtaçlık belgesi çıkartmak
E-devlet üzerinden başvuruda bulunmak
Başvuru formunu eksiksiz ve doğru şekilde doldurmak
Aile Bakanlığı aylık 700 TL gıda yardımı ödemesi yapıyor ve ödemeler daha önce başvuru yapmış olanlara başladı. Söz konusu paraların PTT üzerinden alınabileceği ve kimliklerle beraber çekilebileceği ifade ediliyor.

Gıda yardımı başvuruları e-devlet ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla yapılabilir. Yardım başvurusu yaparken hane içinde kişi başına düşen gelir detayına dikkat etmek gerekiyor. E-devlet'e T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yapıldıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sekmesi altında bulunan sosyal yardım başvuru formuna ulaşılabiliyor. Aynı sayfa üzerinden ödeme listesine de erişilebiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.