DGS başvuruları ne zaman başladı? DGS sınavı ne zaman yapılacak? Tarihler açıklandı!

DGS başvuruları ne zaman başladı? DGS sınavı ne zaman yapılacak? Tarihler açıklandı!

DGS Başvuruları Ne Zaman Başladı? DGS Sınav Tarihi Belli Oldu!

DGS sınavı, Ön Lisans mezunu öğrencilerin Lisans diploması alabilmek için girerek ter döktüğü bir sınavdır. Bu sınav, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Kurumu tarafından belirlenen tarihlerde gerçekleştirilmektedir. Bu yılın DGS sınav tarihi, 16 Temmuz 2023 olarak belirlenmiştir. Sınava girmek isteyen öğrencilerin başvuruları ise 26 Mayıs 2023 - 5 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır. Son başvuru tarihi ise 13 Haziran 2023'tür.

DGS sınavıyla ilgili bir diğer merak edilen konu ise sonuçların ne zaman açıklanacağıdır. Bu yılın DGS sınav sonuçları, 11 Ağustos 2023 tarihinde öğrencilerle paylaşılacaktır.

DGS sınavı, 2000 yılından bu yana Meslek Yüksekokulları ve Açık Öğretim Ön Lisans programlarından mezun olan öğrencilerin, öğrenimlerini dört yıla tamamlamak istemeleri durumunda girerek ter döktüğü bir sınavdır. Sınavda öğrencilerin diploma notları ve başarı seviyeleri de değerlendirilmektedir.

Bu yıl DGS sınav başvuru süresi, geç kalan öğrenciler için 8 gün daha uzatılmıştır. Öğrencilerin başvurularını doğru ve eksiksiz bir şekilde yapmaları gerekmektedir. Başvuru işlemleri elektronik ortamda gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.