Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 Nisan'da sevindirici haberi duyuracak!

Cumhurbaşkanı Erdoğan 20 Nisan'da sevindirici haberi duyuracak!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TRT ortak yayınında açıklamalarda bulundu. Yüksek kira fiyatları ile ilgili konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu konuda seçim sonrasına işaret etti ve fırsatçılığa yasal düzenlemelerle kesinlikle izin vermeyeceklerini belirtti. Ayrıca, 20 Nisan'da Karadeniz doğal gazı ile ilgili müjde vereceğini duyurdu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yüksek kira fiyatları konusunda "Seçimden sonra üzerine gideceğiz. Kiraların büyükşehirlerde ciddi manada yükseltildiğini görüyoruz. Bu vicdani, ahlaki, insani değil. Bu bir fırsatçılıktır. Bu fırsatçılığa da yasal düzenlemelerle kesinlikle izin vermeyeceğiz" dedi.

Ayrıca, Karadeniz doğal gazı hakkında da açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "20 Nisan'da müjdemizi açıklayacağız. Karadeniz gazını Filyos'ta devreye alacağız. Sakarya Gaz sahası keşiften üretime kadar en hızlı yapılan geliştirme projesidir. Sahadaki üretimi 3 yılda 40 milyon metreküpe çıkaracağız. İkinci faz bitince tüm konutların gaz ihtiyacını karşılayacak seviyeye ulaşacağız. Yeni keşifler için hazırlık yapıyoruz. Orta Karadeniz'de sismik çalışmalar tamamlandı. Doğu Karadeniz'de sürüyor. Ardından sondaj çalışmaları başlayacak" şeklinde konuştu.

Ayrıca, deprem konutlarında hak kaybı olup olmayacağı sorusuna cevap veren Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Gayrimenkullerde hak kaybı olmaması için çalışma yürütülüyor. Daha önceki afetlerde biz bunu hep yaşadık. Vatandaşımızın kaybettiği ne varsa devletimiz kendisi için yeniden yaptı. Hak kaybı olmadı. Bu deprem sonrasında da aynı hassasiyet içindeyiz" diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.