Bekçi Alım Başvurusunu Bekleyenlere Müjde! Alımlar Başlıyor

Bekçi Alım Başvurusunu Bekleyenlere Müjde! Alımlar Başlıyor

Nisan 2023 dönemine gelindiğinde birçok kamu kurum ve kuruluşu seçim öncesinde bünyesinde bulunan birçok personel açığını kapatmak adına kolları sıvadı.

Nisan 2023 dönemine gelindiğinde birçok kamu kurum ve kuruluşu seçim öncesinde bünyesinde bulunan birçok personel açığını kapatmak adına kolları sıvadı. Birçok kurum ve kuruluş tarafından ilanlar geldi ve halen daha gelmeye devam ediyor. Bekçi alım ilanı istek gündemi meşgul eden konular arasında yerini aldı ve bu kontenjana 18 yaş ve 45 yaş arasında bulunan herkes başvuru yapabilecek.

18 Yaş 45 Yaş Arasındakiler Tercih Ediliyor

Türkiye iş kurumu tarafından bekçi alım ilanları güncel bir şekilde sitede yayınlandı. Bu ilanlar kapsamında bazı yaş şartları bulunuyor ve bu yaşlar 18 yaş ve 45 yaş aralığında olması isteniyor üstteki herhangi bir şekilde eğitim mezuniyet şartı da bulunmuyor. İŞKUR güncel iş ilanlarını gün geçtikçe yenilemeye ve yayımlamaya devam ediyor.

Paylaşılan son haber neticesinde özel sektöre bekçi alım ilanları Bir hayli artmış durumda. Söz konusu olan bekçi alımı için ise 18 yaş ve 45 yaş aralığında bulunmak gerekiyor.

Bekçi Olmak İçin Nereden Başvuru Yapılacak

Bekçi olmak isteyen vatandaşlar kamuda ilanlar yayımlanırken bir yandan da Özel sektör tarafından yayınlanan bekçi ilanlarına göz atmaya ihmal etmiyorum. Devlet dairelerine bekçi alımı geçtiğimiz hafta yapıldı Özel sektörde ise bekçi alım kategorisi halen daha açık veriyor. Bekçi alımı için İŞKUR üzerinden e-devlete bağlanarak başvuru yapılabiliyor.

Bekçi Alım İlanla Başvurmak İçin Özel Şartlar

Bekçi olmak isteyen vatandaşlar öncelikli olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekecek. İlköğretim lisans ve lisans mezunu olarak yurt dışında okuyan vatandaşların ise denklik belgeleri ile birlikte ibrazlı halinde kabul edilecek. 18 yaşını tamamlamış olmak ve kamu haklarından herhangi bir şekilde yoksun bırakılmamış olma şartı da aranacak. En az ilkokul mezunu lise ya da denge okul mezunu olması da gerekmekte.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.