Bakanlıktan İhtiyaç Sahiplerine Müjde! Ramazan Ayında da Gıda Kolisi Yardımı! Her Evde Sofralar Bereketlenecek!

Bakanlıktan İhtiyaç Sahiplerine Müjde! Ramazan Ayında da Gıda Kolisi Yardımı! Her Evde Sofralar Bereketlenecek!

Ramazan ayı geldiğinde, ihtiyaç sahibi ailelere yardım etmek ayrı bir önem taşır. Bu yardımlar, kamu kurumları ve STK'lar tarafından her ay olduğu gibi Ramazan ayında da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sunulmaya devam eder.

Farklı kurumlar, Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yardım kampanyaları düzenlemeye başlar. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yıl boyunca gerçekleştirdiği gıda kolisi desteği kapsamında Ramazan ayında da bu desteğe devam edeceğini açıkladı. İşte bakanlığın gıda kolisi desteğinin detayları…

HER YIL DÜZENLENEN GIDA YARDIMI RAMAZANDA DA DEVAM EDECEK

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yaptığı açıklamada gıda kolisi yardımlarının Ramazan ayında da devam edeceğini duyurdu. Yıl boyunca her ay gerçekleştirilen yardım kolileri, Ramazan ayında da ihtiyaç sahibi ailelere ulaştırılacak. Vatandaşlar, gıda yardım kolileri hakkındaki detayları merak ediyor. İşte bakanlık yardım kolisi detayları:

Belediyeler, vakıflar, dernekler veya diğer kurumlar tarafından gerçekleştirilen erzak yardımları ihtiyaç sahibi aileleri mutlu ederken, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nın her ay olduğu gibi Ramazan ayında da yapacağı gıda kolileri yardımı ile bu ihtiyaçlar giderilmeye çalışılacak. Bakanlık, gıda yardımından yararlanmak isteyen vatandaşların taleplerini e-devlet sistemi üzerinden iletmelerini istiyor.

BAŞVURULAR NASIL YAPILACAK?

Gıda kolisi için yardım talebi başvurusunda bulunacak vatandaşların öncelikle TC kimlik numaraları ve e-devlet şifreleriyle e-devlet sistemine giriş yapmaları gerekiyor. Daha sonra "Sosyal Yardım Başvuruları" ekranına geçerek başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Ayrıca, başvuruda bulunacak vatandaşlar, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'na bağlı olan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'na da gıda kolisi talebinde bulunabilirler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.