Bakan Özer'den açıklama geldi! Okullar ne zaman kapanacak? Tüm detaylar haberimizde!

Bakan Özer'den açıklama geldi! Okullar ne zaman kapanacak? Tüm detaylar haberimizde!

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Hatay Afet Koordinasyon Merkezi'nde açıklama yaptı. Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının ne zaman sona ereceğini açıklarken deprem bölgesindeki okullar hakkında da konuştu.

Bakan Özer, eğitim öğretimin Kilis, Şanlıurfa ve Diyarbakır'da 1 Mart'ta, Osmaniye, Adana ve Gaziantep'te de 13 Mart'ta başladığını belirtti. Ayrıca Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman'da depremden etkilenen bölgeler hakkında da açıklamalarda bulundu.

Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran 2023 tarihinde sona ereceğini ve herhangi bir uzatmanın olmayacağını belirtti. Kahramanmaraş, Hatay, Malatya ve Adıyaman'da ise okul temelli, ilçe temelli bir yaklaşımla eğitim öğretim başlatıldığını ifade etti. Bu bölgelerde, tüm bakanlar, komutanlar, milletvekilleri, valiler ve kaymakamlarla kapsamlı bir çalışma yapıldığını söyledi ve eğitim öğretiminin 8 ilçede Malatya'da, 5 ilçede Adıyaman'da, 2 ilçede Kahramanmaraş'ta ve 7 ilçede Hatay'da başladığını bildirdi.

Bakan Özer, öğretmenlerin, çocukların ve toplum hayatının normalleşmesiyle ilgili geri bildirimler aldıklarını ve 4 ildeki ilçelerde yaklaşık 201 bin öğrencinin eğitim öğretimle buluştuğunu belirtti. Şimdi ise, illetindeki şartları olgunlaşmış olan ilçelerde valilere yetki verildi ve eğitim öğretim devreye alınacak.

Bakan Özer, 2022-2023 eğitim öğretim yılının 16 Haziran'da sona ereceğini ve herhangi bir uzatmanın yapılmayacağını belirtti. Ancak gecikmelere rağmen eğitim öğretiminin 16 Haziran'da sona ereceğini ve yazın açıklayacakları kayıpların telafisi için takviye edici eğitim programlarıyla öğrencilerin destekleneceğini aktardı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.