Bakan Bilgin zamlı maaş ödemeleri konusunda detaylı bilgi ve tarih verdi!

Bakan Bilgin zamlı maaş ödemeleri konusunda detaylı bilgi ve tarih verdi!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, zamlı emekli maaşlarıyla ilgili açıklama yaptı. Bakan Bilgin, en düşük emekli maaşı ve bayram ikramiyeleri hakkında da bilgi vererek, zamlı maaşların ne zaman ödeneceğini açıkladı.

Bakan Bilgin, en düşük emekli maaşının 7.500 TL'ye yükselmesiyle ilgili ödeme tarihine dair açıklama yaptı. 8,8 milyon emeklinin faydalanacağı bu düzenleme, bayram ikramiyelerinde de toplam 4.000 TL artış sağlayacak. Bakan Bilgin, açıklamasında, "2023 yılı Nisan ayı ödeme döneminden itibaren dosya bazında ödenen aylıklar 7.500 TL olarak ödenecek ve 8,8 milyon emeklimiz bu düzenlemeden yararlanacaktır" dedi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da bir açıklama yaparak, emeklilerin her zaman öncelikleri arasında olduğunu belirtti ve enflasyona karşı emeklileri koruyacak iyileştirmelerin devam edeceğini söyledi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda, İstiklal Madalyası Verilmiş Bulunanlara Vatani Hizmet Tertibinden Şeref Aylığı Bağlanması Hakkında Kanun ile Bazı Kanunlarda ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi görüşmeleri de başladı. AK Parti Grup Başkanvekili Mustafa Elitaş, en düşük emekli maaşı ve geçici işçiler için kadro düzenlemesi teklifiyle ilgili etki analizi bilgilerini paylaşacağını belirtti. Komisyonun son görüşmesinin bugün yapılacağı öngörülürken, kanun tekliflerinin milletvekilleri tarafından sunulduğu ve usul açısından bir eksikliğinin olmadığı ifade edildi. AK Parti Giresun Milletvekili Cem Öztürk de teklifin hayırlı olması temennisinde bulundu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.