Asgari Ücret Alanlar Sevinçten Havalara Uçacak! Ek Zam Müjdesi Geldi

Asgari Ücret Alanlar Sevinçten Havalara Uçacak! Ek Zam Müjdesi Geldi

Milyonların haberini beklediği asgari ücrete ara zam haberi gündemden düşmüyor ve asgari ücretliler de hop oturup hop kalkıyor.

Milyonların haberini beklediği asgari ücrete ara zam haberi gündemden düşmüyor ve asgari ücretliler de hop oturup hop kalkıyor. Milyonlarca vatandaşı etkileyecek olan ara zam haberinin resmi kazanması için gün sayılıyor. Son zamanlarda ekonomik krizin baş göstermesinden dolayı milyonlarca emekli vatandaş ve asgari ücretli vatandaşın alım güçleri düştü ve birçok kaleme yetişemez hale geldi. Hükümet tarafından sevinçle karşılanacak o haber için zam haberleri söylentileri heyecan doruklara çıkarttı.

Ek Zam Beklentisi Heyecanlı Bir Hal Aldı

Türkiye’de birçok vatandaş asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışırken Ocak ayında yapılan zamlar neticesi ile bir nebze olsun vatandaşlar rahatlamıştı. Ancak enflasyon rakamlarının sabit kalmaması ve giderek artması neticesi ile asgari ücretle geçimini sağlamaya çalışan vatandaşların elindeki para pul oldu ve hiçbir şekilde temel ihtiyaçlarına güçleri yetmemeye başladı. Önümüzdeki seçim sebebiyle de tüm bu etmenler göz önünde bulundurulduğunda asgari ücrete yapılacak ara zam söylentileri ve beklentileri en üst seviye çıkmıştı.

Seçime çok az bir süre kala herkesin aklında ara zam yapılıp yapılmayacak konusu bulunuyor. Geçtiğimiz hafta hükümet müjdeyi vererek en düşük emekli maaşının 5500 TL’den toplamda 2000 TL’lik zam artışı ile birlikte 7.500 TL’ye yükseldiğini duyurmuştu. Zam haberi ile sevinen emeklilere bakıldığında asgari ücretliler de arasam beklentisi içerisinde bulunuyor. Normal şartlar altında 2023’ün 2 asgari ücret zammı temmuz ayında yapılacaktı ancak hükümetin seçim öncesi alacağı bir karar neticesi ile asgari ücrete ara zam yapılması mümkün gibi gözüküyor.

14 Mayıs 2023 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerin öncesinde asgari ücrete yapılacak ara zam söylentileri daha da hız kazanmaya başladı. Geçtiğimiz hafta asgari ücretliler öncesinde emekli maaşlarına yapılan 2000 TL tutarındaki zam asgari ücretlileri ümitlendirdi. Asgari ücretliler emekli maaşlarına yapılan zamdan sonra kendilerine de yapılacak olan ek ara zam beklentisi içerisinde bekliyor. İlerleyen haftalarda asgari ücrete ara zam yapılıp yapılmayacağı ise netlik kazanacak. Bunun için ise Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından resmi bir açıklama bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.