Alevi Bektaşi Kültür Ve Cemevi Başkanlığına 40 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu

Alevi Bektaşi Kültür Ve Cemevi Başkanlığına 40 Personel Alımı Yapılacağı Duyuruldu

Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan bu ilan ile birlikte Alevi Bektaşi kültür ve cemevinde çalışmak isteyen kişiler için personel alımları başladı.

Son başvuru tarihi 14 Nisan 2023 olan bu ilan ile birlikte Alevi Bektaşi kültür ve cemevinde çalışmak isteyen kişiler için personel alımları başladı.

Pek çok farklı şartlar arınırken kişinin lisans ya da lisansüstü Alevi ve Bektaşilik üzerine tezini tamamlamış olması aynı zamanda aranan sınavlara girilmiş olması bekleniyor. Bu Doğrultuda Alevi Bektaşi kültür ve ceremeye başkanlığına 40 personel alımı gerçekleştirilecek. Sınava başvuruları 31 Mart 2023’te başlamış olup 14 Nisan 2023’e kadar devam edecek. Sürekli tüm şartları belgeleri taşıyan kişiler bu sınava girmeye hak kazanacak. Sınav sonuçları olumlu olduğu sürece kısa süre içerisinde bu sektörde işbaşı yapmakta mümkündür.

Gerekli Belgeler

Pek çok belgeler temin edildiği sürece eksiksiz şekilde sınava girmek ve sonuç almak mümkün olacaktır.

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Başvuru formu,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Türkiye Cumhuriyeti asıl kimlik Aslı ve onayla örneği,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Diploma, mezuniyet belgesinin Aslı ya da onaylı örneği, belge e-devlet üzerinden alınabilir,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Vukuatlı nüfus kayıt belgesi örneği, bu belgede yine e-devlet üzerinden alınabilir,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Yerleşim yeri ikametgah belgesi,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Adli sicil belgesi, e-devlet üzerinden alınabilir,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Alevi ve Bektaşi cemevinde çalışmak için gerekli nitelikleri taşıyan kişilerin tamam pozisyon için gerekli belge ve vasıfları taşıyor olması gerekir,

<![if !supportLists]>·         <![endif]>Cv,

Bu belgelerin her biri eksiksiz temin edildiği sürece 14 Nisan’da yapılacak olan sınava girmeye hak kazanmak mümkün olacak.

Başvuruların Değerlendirilmesi

Başvurular değerlendirilirken geçinim gerekli belgeleri şartları taşıyıp taşınmaması detaylı bir şekilde inceleniyor. Başvuru şartlarına taşımayan adayların ise başvuruları reddediliyor. Başvurularını Olumlu ya da olumsuz sonuçlarına itiraz etmek ise 5 gün boyunca dilekçe vererek geçerli olacak. Bakanlığa dilekçe vererek bu başvuru değerlendirme sonuçlarına itiraz etmek mümkün. Giriş sınavının tarihi yeri saati ve dün tüm detayları resmi sitede açıklanacak. Sözlü olarak yapılacaktır ve 60 puan üzeri alacak kişiler gerekli şartları taşıdığı sürece çalışmaya hak kazanacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.