Adalet Bakanlığı 22 Bin 120 Personel Alımı İçin Başvurular Başladı mı ve Alım Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanlığı 22 Bin 120 Personel Alımı İçin Başvurular Başladı mı ve Alım Şartları Nelerdir?

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı binalarında istihdam edilmek üzere 22.120 kişinin alınacağını duyurdu. Binlerce kişi, Bakanlıkta göreve başlamak için başvuru kılavuzlarının yayınlanmasını bekliyor.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Adalet Bakanlığı binalarında çalışmak üzere 22.120 kişinin işe alınması planlandığını duyurdu. Binlerce kişi, başvuru kılavuzlarının yayınlanmasını bekliyor. Adalet Bakanlığı'nda çalışmak isteyenler için işe alım süreci ne zaman başlayacak? Başvuru tarihi belli oldu mu? Bakanlık, Personel Genel Müdürlüğü, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü ve İcra İdare Başkanlığı'nda çalışmak üzere personel alımı yapacak. Yeni personeller için gerekli şartlar nelerdir? Başvuru yapan adaylar için alım şartları nelerdir?

Bakanlık, uygun başvuruların incelenmesi sonucu mülakata alınacak adaylar ile görüşmeler yapacak ve bu görüşmeler sonucunda 22.120 kişi işe alınacak. Adalet Bakanlığı'nda çalışmak isteyen adayların mülakatta performanslarına göre belirlenecek. Bakan Bozdağ, daha önce 18.000 kişinin işe alınacağını açıklamıştı ancak bu sayı şimdi 22.120 kişiye yükseldi. Bakanlık merkez binalarında birçok personel eksikliği olduğu için yeni personeller alınacak.

Başvuru ilanları önümüzdeki hafta yayınlanacak ve adaylar başvurularını daha hızlı yapabilecekler. Bozdağ, yeni personellerin hangi alanlardan seçileceğini ve mülakat sonuçlarına göre belirleneceğini açıkladı. Ayrıca başvuru tarihleri ve şartları da en yakın zamanda adaylara bildirilecek. Bozdağ daha önce yaptığı açıklamada, "İcra Dairesi Başkanlığı'nda 700, Ceza ve Tevkif Evleri Genel Müdürlüğü'nde 8.376, Personel Genel Müdürlüğü'nde 9.229 kişilik bir açık var. Toplamda 18.306 kişi işe alınacak" dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.