2023 yılında PTT tarafından yapılacak personel alımı! Hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak? Gereklilikler nelerdir?

2023 yılında PTT tarafından yapılacak personel alımı! Hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak? Gereklilikler nelerdir?

2023 yılında PTT personel alımı ile ilgili son gelişmeler, adayların ilgi odağı haline gelirken, şartlar ve kadro dağılımı da merak ediliyor. Peki, adaylarda aranan genel şartlar nelerdir?

2023 PTT personel alımı ilanı henüz yayınlanmadı. Geçtiğimiz yıllarda Mühendis, Postacı, Gişe Personeli, Büro Personeli gibi farklı kadrolarda personel alımı yapılmıştı. Ancak, bu yıl için henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

PTT personel alımı için genel şartlar şunlardır:

Türk vatandaşı olmak (PTT'nin yurtdışındaki işyerlerinde istihdam edilecekler hariç).
18 yaşını tamamlamış olmak ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak.
Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
Belirtilen süreler geçmiş olsa bile kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına veya affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkum olmamak.
Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.
Herhangi bir sosyal güvenlik kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.