2023 PTT Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? - PTT Personel Alımı Hakkında Tüm Bilgiler!

2023 PTT Personel Alımı Başvuruları Ne Zaman Başlayacak? - PTT Personel Alımı Hakkında Tüm Bilgiler!

2023 yılında yapılacak olan PTT personel alımı başvurularının ne zaman başlayacağı hakkında merak edilenler var. Konuyla ilgili olarak, Posta Telgraf Teşkilatı Genel Müdürlüğü'nden bir açıklama bekleniyor. Peki, alım ne zaman gerçekleştirilecek?

2023 yılında yapılacak olan PTT personel alımları hakkında son gelişmeler adaylar tarafından yakından takip ediliyor. Adaylar, 2023 yılında personel alımı yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. Ancak, PTT tarafından henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Senede bir ya da iki kez gerçekleştirilen personel alımlarının 2023 yılında da yapılıp yapılmayacağı şu anda belirsiz durumda. Yine de, güncel bilgiler geldiğinde sizlere aktaracağız.

PTT personel alımları için adayların sağlamaları gereken genel şartlar şunlardır:

  • Türk Vatandaşı olmak, yurtdışındaki PTT işyerleri dışındaki işyerlerinde çalışacaklar için Türk vatandaşı olma şartı aranmamaktadır.
  • 18 yaşını tamamlamış ve giriş sınavının yapıldığı yılın ocak ayının birinci günü itibarıyla 30 yaşından gün almamış olmak.
  • Kamu haklarından yasaklı bulunmamak.
  • 26/9/2004 tarihli ve 5237 sayılı Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı altı ay veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, görevi kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık, fuhuş, cinsel saldırıda bulunma, çocukların cinsel istismarı, zorla fuhuşa sevk etme, cinsel taciz, uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti, suç işlemek amacıyla örgüt kurma, tefecilik suçlarından mahkum olmamak.
  • Engelli personel çalıştırılmasına ilişkin mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla, yurtiçinde ve yurtdışında devamlı görev yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak.
  • Başka kurum ve kuruluşlara karşı mecburi hizmet yükümlülüğü bulunmamak.
  • Atanacağı pozisyon için Yönetim Kurulu tarafından belirlenen öğrenim şartını haiz olmak.
  • Herhangi bir sosyal güvenli kurum veya kuruluşundan emekli olmamak.” 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.