2023 Memur Maaşına Ek Zam Olacak mı? En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

2023 Memur Maaşına Ek Zam Olacak mı? En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

Emekli maaşlarının en düşük maaş ücreti 7.500TL’ye yükseltilmesinden sonra temmuz ayında ara zam ile memur maaşlarına zam gelecek mı sorusu gündem oldu.

Emekli maaşlarının en düşük maaş ücreti 7.500TL’ye yükseltilmesinden sonra temmuz ayında ara zam ile memur maaşlarına zam gelecek mı sorusu gündem oldu. Geçtiğimiz yıllarda yapılan emekli ve memur maaşlarına son 6 ayın enflasyon piyasası hesaplanarak Ocak ve temmuz aylarında ara zamlar yapılıyordu. Memur ve emekli maaşlarına yılda iki defa zam ekleniyordu. En son 2023 Ocak ayında yapılan memur zammıyla beraber en düşük memur maaşı 11 bin688’e yükseltilerek %30 oranı ile zam yapılmıştı. Bu sebeple de 2023 temmuz ayında tekrardan zam yapılıp yapılmayacağı merak konusu oldu.

En Düşük Memur Maaşına Zam Yapılacak mı?

2023 yılında en düşük emekli maaş ücretleri 7500TL’ye yükseltilmişti. Yapılan düzenlemenin ardından Memur maaşlarına da zam gelip gelmeyeceği merak ediliyordu. Henüz memur maaşları ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

2023 temmuz ayında yapılacak olan zam ücretleri için TUİK’den yeni enflasyon oranlarının hesapları bekleniyor. Yapılan hesaplamaların ardından Memur maaşlarına ne kadar zam yapılacağı ortaya çıkacak.2023 Ocak ayında yapılan memur ve emekli maaşlarına %30 zamdan sonra temmuz ayı maaş ücretleri enflasyon oranına göre belirlenecek.

Geçtiğimiz yıl emekli maaşlarına ve memur maaşlarına yapılan zamlardan sonra 2023 temmuz ayı içinde ara zam yapılacak mı merak konusu oldu. 2023 yılının son 6 aylık enflasyon verileri hesaplanarak yapılacak olan zam artışı belli olacak. Ocak ayında yapılan zamla en düşük emekli maaşı 7500TL’ye yükseltilmişti. Şimdiyse aynı zamların memurlar için temmuz ayında yapılması konuşuluyor. Resmi gazete de henüz yayınlanmayan maaş zamları hesaplandıktan sonra konuyla ilgili açıklama bekleniyor. Bu yıl temmuz ayında memur maaşlarına yapılacak olan zammın en az 14.500 TL olması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.