2023 AÖF sınav sonuçları için beklenen açıklama tarihi nedir?

2023 AÖF sınav sonuçları için beklenen açıklama tarihi nedir?

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim sınavlarına katılan öğrenciler, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı konusunda merak içindeler. Sınav heyecanı biten öğrencilerin şimdi ki merakı ise sonuçlar.

 Bahar dönemi vize sınavları, 8-9-15-16 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirildi ve Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri'nde bulunan öğrenciler 8-9 Nisan'da online sınava girdi. Sınav sonrasında öğrenciler, sonuçların ne zaman açıklanacağı hakkında resmi bir açıklama bekliyorlar.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bahar dönemi vize sınavlarında her ders için 20 soru soruldu ve öğrencilere 30 dakika süre verildi. Sınav sonrasında bazı öğrenciler, sınavlar hakkında sorularını cevaplamak için araştırmalar yaptılar. Ancak henüz, sınav sonuçları hakkında resmi bir açıklama yapılmadı.

Öğrenciler, sınav sonuçlarının en geç 2 hafta içinde açıklanması bekleniyor. Sonuçlara, anadolu.edu.tr adresi üzerinden T.C. kimlik numaraları ve şifreleri ile erişebilecekler. Bahar dönemi ara sınav sonuçları ortalamayı %30 etkilerken, dönem sonu (final) sınavları %70 etki sağlayacak.

Ayrıca, AÖF sınavlarında her dört yanlış cevap, bir doğru cevabı götürecek. Puan hesaplama ise doğru cevap sayısından yanlış cevap sayısının dörtte birinin çıkarılmasıyla yapılacak. Ders geçme notu ise 35 olarak belirlendi. Sınav hesaplaması 100 puan üzerinden yapılacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.