0-24 Ay Arası Çocuğu Olan Ailelere Destek Ödemesi Yapılıyor! Başvuranlar 2 Bin 400 TL Ödeme Alacak!

0-24 Ay Arası Çocuğu Olan Ailelere Destek Ödemesi Yapılıyor! Başvuranlar 2 Bin 400 TL Ödeme Alacak!

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, çocuklu ailelere yardım etmeye devam ediyor. 0-2 yaş arasındaki çocuğu olan aileler, başvuru yapmaları halinde 2 bin 400 TL destek ödemesi alabilecekler.

Ayrıca Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından verilen diğer bir destek ödemesi de çoklu doğum yardımıdır. Çoklu doğum yardımı, muhtaç olduğu belirlenen ve çoklu doğumla çocuk sahibi olan ailelere, 0-24 ay arası çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması için verilen bir yardım türüdür. Bu program kapsamında, muhtaç ailelerin 0-24 ay arası çocuklarının ihtiyaçlarının karşılanması hedeflenmektedir. Başvuran aileler 2 bin 400 TL ödeme alacaklar.

Çoklu doğum yardımı için başvuru yapacak olan ailelerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları ve Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma (SYD) Vakfı tarafından muhtaç olduklarının belirlenmesi gerekmektedir. Ayrıca, çoklu doğumla dünyaya gelen çocukların bulunduğu aileler, bu yardımdan yararlanabilirler. Başvurusu kabul edilen ailelere çocuk başına 400 TL ödeme yapılacaktır ve ödemeler iki ayda bir PTT aracılığıyla yapılacaktır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.