Gülşen'in yargılandığı davada 10 ay hapis cezası kararı çıktı!

Gülşen'in yargılandığı davada 10 ay hapis cezası kararı çıktı!

İmam Hatip taraftarına hakaretten 3 yıla kadar hapis cezası alan şarkıcı Gülşen davasında karar açıklandı. Gülşen 10 ay hapis cezasına çarptırıldı ve cezasında hükmün açıklanmasının geri bırakıldığı bildirildi.

İmam Hatip taraftarları hakkında yorum yaptığı için 3 yıla kadar hapis cezasına çarptırılan Gülşen'in davasında karar verildi. Mahkeme, Gülşen'in 10 ay hapis cezasına çarptırdı ve cezanın ertelenmesine karar verdi.

Bir konserinde sahne arkadaşı için 'İmam Hatipte okumuş daha önce kendisi, sapıklığı oradan geliyor' şeklinde ifadeler kullanan ünlü şarkıcı Gülşen hakkında açılan davada karar verildi. İstanbul 11. Asliye Ceza Mahkemesi'nde gerçekleştirilen dava duruşmasında tutuksuz olarak yargılanan Gülşen katılmazken mahkeme salonunda ünlü şarkıcıyı avukatları temsil etti.

Gülşen'in yargılandığı davada 10 ay hapis cezası kararı çıktı

BERAAT TALEP EDİLDİ

Duruşmada Gülşen'in savunma avukatları söz konusu konuşmanın İmam Hatip'in tüm müritlerine yönelik olmadığını, sahne şakası amaçlı olduğunu ve İmam Hatip'in müritlerinin sanık avukatlarının da müvekkillerinin beraatini talep ederken suçlamalardan serbest bırakılarak kefaletlerinin iade edilmesinin sağlanması istendi.

10 AY HAPİS CEZASI VERİLDİ

Savunmaların alınmasının ardından mahkeme heyeti, sanık Gülşen'in "toplumsal sınıf, din, mezhep ve aynı zamanda cinsiyet veya bölge farklılıkları nedeniyle halkın bir kesimini alenen aşağılama" suçlamasından 10 ay hapis cezasına çarptırılmasına karar verdi. Mahkeme, sanığın daha öncesinde kasten işlenmiş bir suçtan hüküm giymemiş olması, sicile yansıyabilecek herhangi bir tazminat veya zararın bulunmaması ve sanığın suçu bir daha işlemeyeceği gerekçesi ile tutukluluğun geri bırakılmasına hükmetti.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.