Sağlık Bakanlığı TİTCK, sözleşmeli personel alımı yapacak! Temizlik, güvenlik, şoför, teknisyen...

Sağlık Bakanlığı TİTCK, sözleşmeli personel alımı yapacak! Temizlik, güvenlik, şoför, teknisyen...

Sağlık Bakanlığı, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu bünyesinde sözleşmeli personel alımı yapacak.

Başvurular 3 Nisan 2023 tarihinde başladı ve adayların 17 Nisan 2023 tarihine kadar başvurularını tamamlamaları gerekiyor. Personel alımı ilanında kadro ve kontenjan bilgisi de yer alıyor. Adayların başvuru yapabilmeleri için KPSS'den en az 60 puan almaları gerekiyor.

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun kontenjan dağılımı şu şekildedir: Lise mezunu adaylar arasından; 2 Teknisyen, 4 Temizlik Görevlisi, Ön Lisans mezunu adaylar arasından; 2 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 2 Büro Personeli, 2 Şoför, Lisans mezunu adaylar arasından; 2 Büro Personeli olmak üzere 14 sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Başvurular yapılacak olan sözleşmeli personel alımı için Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, herhangi bir sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç alabilmek, herhangi bir suç hükümlülüğü olmamak, 18 yaşını tamamlamış olmak gibi şartları karşılamaları gerekiyor. Adayların herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan yaşlı ya da emekli maaşı almaması ve KPSS'den en az 60 puan almaları da aranıyor. Başvurular, adayların e-Devlet üzerinden https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden gerekli evraklar ile birlikte yapabilecekleri belirtiliyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.