Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenlere Devletten Büyük Destek! Hem de Geri Ödemesiz

Prefabrik Ev Yaptırmak İsteyenlere Devletten Büyük Destek! Hem de Geri Ödemesiz

Son zamanlarda prefabrik yapılara Bir hayli ilgi artmış durumdadır. Pandemi döneminin girmesi ile birlikte insanlar kalabalık ortamdan uzaklaşmak için prefabrik yapıya ilgi göstermişti.

Son zamanlarda prefabrik yapılara Bir hayli ilgi artmış durumdadır. Pandemi döneminin girmesi ile birlikte insanlar kalabalık ortamdan uzaklaşmak için prefabrik yapıya ilgi göstermişti. 6 Şubat 2023 tarihinde de Kahramanmaraş depreminin yaşanmasından sonra insanlar çok katlı binalardan kaçarak prefabrik yapılara yerleşmeye başladı. Prefabrik ev yapmak için destek isteyen vatandaşlar 25.000 TL ödemeyi alabiliyorlar.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Ev Yapacakları Destekliyor

Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı prefabrik ev yaptırmak isteyen vatandaşlara yönelik olarak birçok desteğini sunuyor. 2016 yılından bu yana Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok yardım ödemelerini ihtiyacı olan vatandaşlara sunmaya devam ediyor. 2023 yılına girmesi ile birlikte prefabrik evlere ilgi oldukça artmış durumda. 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketin neticesinde deprem bölgeleri için barınma ihtiyacı prefabrik evler tarafından sağlanıyor.

Prefabrik evler geçince barınma amacı ile kullanılan konteynerlardan sonra kalıcı olarak kullanılmak üzere yaptırılacak. Özellikle de 11 hediye etkisi altına alan deprem felaketinde prefabrik evler sıklıkla tercih edilmeye başlandı. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı tarafından da bu konu hakkında bir açıklama geldi. Aile ve Sosyal hizmetler bakanlığı evin konulabileceği bir arsaları olması durumunda başvuru yapan vatandaşlara yönelik olarak 200 bin TL tutarına kadar prefabrik yapım desteği sunacağını açıkladı.

Aile ve Sosyal hizmetler Bakanlığı’nın destek kampanyaları adı altında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın şubelerine gidilerek de bu konu hakkında bilgi alınabilir ve başvuru yapılabilir. Ortalama olarak 225.000 TL tutarında bulunan prefabrik ev yapımı desteği için devlete başvurulması halinde 200.000 TL’sini devlet karşılıyor. Sadece kalan 25.000 TL tutar için vatandaş ödeme yapıyor. Prefabrik yapılar tek katlı olabileceği gibi iki katlı olabilmektedir.

Bu yapılar istenilen ebatlarda yapılabildiği için istedikleri zaman da genişletilebiliyor. Hatta ikinci el olarak da satışa sunulabiliyor. Birkaç gün içerisinde kullanılabilir hale geldiğinden dolayı prefabrik yapılar bir hafta içerisinde neredeyse oturulabilir bir hale getirilebiliyor. Bu sebepten dolayı prefabrik yapılar sıklıkla tercih edilirken güvenli bir oturma alanı da oluşturuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.