Mülakatsız Hastanelere Personel Alımı Başladı! Kaç Kişi Alınacak

Mülakatsız Hastanelere Personel Alımı Başladı! Kaç Kişi Alınacak

İş arayanlara hastanelere mülakatsız olarak personel ilanı müjdelendi. Hastanelerin çeşitli birimlerinde toplamda 2354 adet personel ve işçi alımı ilanı yayınlandı.

İş arayanlara hastanelere mülakatsız olarak personel ilanı müjdelendi. Hastanelerin çeşitli birimlerinde toplamda 2354 adet personel ve işçi alımı ilanı yayınlandı. Üniversitelerin birimlerine ve üniversitelerin bünyesinde bulunan hastanelere belirli şartları sağlayan adaylar arasından işçi alım yapılacağı duyurdu.

Habere göre en az ortaöğretim mezunları arasından ve herhangi bir şekilde mülakat olmadan yapılacak olan bu işçi alımı sayesinde binlerce iş arayan vatandaş aradığı işe kavuşacak. Personel alımlarının ilanı incelendiğinde birçok alanda personel alımının yapılacağı da gözlemlendi.

İnternet Üzerinden Ya da Şahsen Başvurular Kabul Ediliyor

Üniversitelere ve üniversitelerin bünyesinde bulunan üniversite hastanelerinde çalıştırılmak üzere birçok alanda personel alım ilanı yayınlandı. İş arayan birçok vatandaşın ilgisini çeken bu personel alım ilanında ise belirli şartları sağlayan adaylar içerisinden bir eleme yapılarak işçi alımı gerçekleştirilecek. Duyuruya göre temizlik görevlisi güvenlik görevlisi ebe hemşire sağlık teknikerleri şoför sağlık teknisyeni sekreter gibi birçok alanda birçok kadroya personel alımı yapılacak.

Üniversitelerin bünyesinde yapılacak olan bu personel alım ilanına göre başvurular internet üzerinden ya da üniversitelere şahsen giderek veya posta yolu ile müracaat edilmesi bekleniyor. Üstelik herhangi bir şekilde mülakat şartı aranmıyor ve mülakat olmadan da yapılacak bu işçi alım bilgileri hakkında internet üzerinden çokça araştırma yapılıyor. Yayımlanan ilana göre ise başvuracak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması ve kamu haklarından herhangi bir şekilde mahrum bulunmaması aranıyor.

Türk Ceza Kanunu’nun 53 maddesi gereğince belirlenen süreler geçmiş olsa dahi hapis cezası ya da herhangi bir devlet güvenliğine karşı işlenmiş suç cezalarını almamış olma şartı da aranmakta. Başvuracak olan erkek adayların ise herhangi bir şekilde askerlik ile ilişiğinin bulunmaması gerekiyor. Alınacak olan kadrolu personel özelliklerine göre görevini yerine getiremeye engel olabilecek herhangi bir sağlık sıkıntısını da olmaması aranıyor.

Yapılacak olan güvenlik soruşturması neticesinin de olumlu olması ve çeşitli kanun hükmünde kararnameler ile daha önce kamu görevinden çıkarılmamış olma şartı da gözetilecek. Alınacak olan kadrolara ikamet şartı ve mülakatın olmaması da gözlerden kaçmıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.