İŞKUR, KPSS ve KPSS puansız sözleşmeli personel alımı için başvuruları başlattı!

İŞKUR, KPSS ve KPSS puansız sözleşmeli personel alımı için başvuruları başlattı!

İŞKUR, yeni bir iş ilanı yayınladı. İlan detaylarına göre, KPSS puanına sahip olmak ya da KPSS'siz olarak sözleşmeli bir iş personeli alımı yapılacak. Kontenjanlar ve detaylar belirlendi.

İŞKUR, 6 Nisan 2023 tarihinde yeni bir ilan yayınladı. İlana göre, İŞKUR bünyesinde görevlendirilmek üzere sözleşmeli bilişim personeli alımı yapılacak. İŞKUR, 10 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Başvurular için son tarih, 17 Nisan 2023 olarak belirlendi. Bu personel alımı, Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı'nda istihdam edilmek üzere yapılacak. Sınav sonuçlarına göre, en yüksek puandan en düşük puana doğru alım yapılacak.

İŞKUR bilişim personeli alım kontenjanları, ilanla birlikte açıklandı. Bilişim personeli alanında yapılacak alımın kontenjanları şu şekildedir:

Yazılım geliştirme uzmanı: 6 kişi
Kıdemli ve güvenlik uzmanı: 1 kişi
Ağ ve güvenlik uzmanı: 1 kişi
Bilgi güvenliği uzmanı: 1 kişi
Sistem uzmanı: 1 kişi
Sözleşmeli personel alım kadrosuna yerleştirilecek adayların bazı şartları taşıması gerekiyor. İşte personel alımı için şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
Kamu haklarından mahrum olmamak
Görevini engelleyecek herhangi bir sağlık sorunu bulunmamak
Erkek adayların askerliklerini tamamlaması
Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç almak
Bilişim personel alımı için istenilen özel şartlar şunlardır: KPSS şartı (2021 ve 2022 yıllarında yapılan KPSS P3 puan türünden en az 70 almak) ve YDS şartı.
İŞKUR bilişim personeli alımı için başvuru tarihleri belirlendi. Başvurular maç sonunda başlayacak ve en geç 14 Nisan 2023 tarihine kadar devam edecek. Başvurular yalnız elektronik olarak yapılacak. Başvuru sonuçları, değerlendirmenin ardından duyurulacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.