En Az Lise Mezunu Hemşire, Eczacı, Büro Personeli Dahil 104 Sözleşmeli Personel Alınacak!

En Az Lise Mezunu Hemşire, Eczacı, Büro Personeli Dahil 104 Sözleşmeli Personel Alınacak!

Erciyes Üniversitesi sözleşmeli personel alımı yapacak. Adayların başvuruları için gerekli şartlar ve kontenjan bilgisi açıklandı. Hangi branşlarda alım yapılacak ve son başvuru tarihi ne zaman?

Erciyes Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. Toplam 104 personel alımı yapılacak ve bu pozisyonlar arasında hemşireler, büro personeli, spor uzmanları gibi farklı branşlarda çalışacak personeller de yer alacak. İşte Erciyes Üniversitesi personel alımı ilanı detayları…

Personel alımı kontenjan bilgisi Lise mezunu adaylar arasından; 40 destek personeli, 25 hemşire, Ön lisans mezunu adaylar arasından; 11 sağlık teknikeri, 1 diğer sağlık personeli, 2 büro personeli, 3 laborant, 3 tekniker, Lisans mezunu adaylar arasından; 5 hemşire, 2 eczacı, 2 spor uzmanı, 1 fizyoterapist, 1 diyetisyen, 5 büro personeli ve 2 diğer sağlık personeli olmak üzere toplam 104 sözleşmeli personel alımı gerçekleştirilecek.

Erciyes Üniversitesi, personel alımı için aranan şartlar nelerdir?

Erciyes Üniversitesi, personel alımı için 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesinde belirtilen şartları aramaktadır. Bu şartlar arasında Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık sorunu olmamak ve yapılacak güvenlik soruşturmasından ve arşiv araştırmasından olumlu sonuç almak yer almaktadır. Ayrıca, erkek adayların askerlik görevini yapmış olması ya da askerlik ile ilişiğinin olmaması gerekmektedir. Alım yapılacak branşlara göre özel şartlar da aranabilir.

Mülakat yapılmayacak!

Erciyes Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı için adaylarda KPSS şartı aramaktadır. Adayların, 2022 yılında gerçekleştirilen Kamu Personeli Seçme Sınavından aldıkları puanlar esas alınarak, en yüksek puandan en düşük puana kadar değerlendirme yapılacaktır.

Başvuru nasıl ve ne zaman yapılacak?

Erciyes Üniversitesi, sözleşmeli personel alımı için başvuruları 28 Mart 2023 tarihi itibarıyla almaya başlamıştır. Adaylar, başvuru işlemlerini en geç 11 Nisan 2023 tarihine kadar tamamlamalıdır. Başvuru işlemleri, https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.