O üniversiteye personel alımları başladı! KPSS'den 65 puan almak yeterli: Yüzlerce kişi alınacak

O üniversiteye personel alımları başladı! KPSS'den 65 puan almak yeterli: Yüzlerce kişi alınacak

İnönü Üniversitesi, 554 sözleşmeli personel alımı için ilan yayımladı. En az lise mezunu ve 65 KPSS puanı şartı aranıyor. Başvurular en geç 15 gün içinde şahsen yapılacak. Kadro dağılımı ve özel şartlar haberimizde...

İnönü Üniversitesi, bünyesindeki eksikliği gidermek amacıyla 554 sözleşmeli personel alımı yapacağını duyurdu. Resmi Gazete'de 12 Mayıs 2023 tarihinde yayımlanan ilana göre, başvuru yapacak adayların lise, ön lisans ve lisans mezuniyetlerine göre kontenjan dağılımına uygun şekilde başvuruda bulunabilecekleri belirtildi.

Lise mezunu adaylar için 20 teknisyen, 90 hasta bakıcı ve 188 destek personeli kontenjanı bulunurken, ön lisans mezunu adaylar için 60 sağlık teknikeri, 30 koruma ve güvenlik görevlisi, 16 aşçı, 3 şoför ve 6 tekniker kontenjanı açılmıştır. Lisans mezunu adaylar ise 111 hemşire, 1 fizyoterapist, 1 sağlık fizikçisi, 2 diyetisyen, 2 psikolog, 1 kütüphaneci, 17 büro personeli, 1 çözümleyici, sistem programcısı, 3 mühendis ve 2 programcı pozisyonlarına başvurabileceklerdir.

Başvuru yapacak adayların 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesindeki genel şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar arasında, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, sağlık sorunu olmamak, güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda olumlu sonuç alabilmek ve erkek adaylar için askerlik hizmetini tamamlamış veya askerlik ile ilgisi olmamak yer almaktadır.

Başvuru yapacak adayların ayrıca 2022 yılında yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı'ndan (KPSS) lise için P94, ön lisans için P93 ve lisans için P3 puan türünden en az 65 puan almış olmaları gerekmektedir.

Başvuru süreci ilanın yayımlanması ile birlikte başlamış olup, en geç 15 gün içerisinde başvuruların tamamlanması gerekmektedir. Adaylar başvurularını şahsen yapacaklardır.

İnönü Üniversitesi, personel alımı ilanı ile birlikte birçok pozisyonda istihdam sağlayarak kamu hizmetine katkıda bulunacaktır. Adayların ilan metnini dikkatlice inceleyerek başvuru sürecini tamamlamaları önerilmektedir.

MESLEKLERE GÖRE ÖZEL NİTELİKLER

987654321

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.