O üniversiteye 50 KPSS puanıyla, mülakatsız personel alımı yapılacak! Lise, ön lisans, lisans mezunlarına iş fırsatı

O üniversiteye 50 KPSS puanıyla, mülakatsız personel alımı yapılacak! Lise, ön lisans, lisans mezunlarına iş fırsatı

İş arayanların sayısı her geçen gün arttığı bu günler de Karadeniz Teknik Üniversitesi personel alımı olacağı ilanını yayınladı. İşte haberin detayları…

Milyonlarca işsiz vatandaşın yüzünü güldürecek haber Karadeniz Teknik Üniversitesinden geldi. Bu şehirler de yaşayanların ilgisini çekecek iş ilanı için detaylar haberimizde…

banka

KTÜ 492 SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIMI- LİSE, ÖN LİSANS VE LİSANS

Karadeniz Teknik Üniversitesi'nde 492 kontenjan açıldı. En az lise son sınıf ve KPSS 50 puan ve kontenjan dağılımı ve şartları haberde.

Karadeniz Teknik Üniversitesi işe alım duyurusu yayınladı. Resmî Gazete'de yayınlanan alım duyurusuna göre Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ), kadro açığını kapatmak üzere ortaokul mezunları, önlisans ve lisans mezunları için çeşitli pozisyonlarda kadro alımı yapacak ve bunu baz almayı planlıyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) bünyesindeki çalışmalar, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu, 4/B kapsamındadır.

MEZUNİYETE GÖRE KONTENJAN DAĞILIMI NEDİR?

Karadeniz Yüksek Teknoloji Üniversitesi 492 açık pozisyon için aşağıdaki kadrolara sözleşmeli personel alımı yapacaktır.

LİSE MEZUNU

169 Destek personeli, 2 Şoför, 6 Diğer Sağlık personeli, 23 Hemşire, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 12 Teknisyen

ÖN LİSANS MEZUNU

22 Büro personeli, 2 Destek personeli, 1 Diğer Sağlık personeli, 37 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 73 Sağlık Teknikeri, 11 Tekniker

LİSANS MEZUNU

1 Biolog, 18 Büro personeli, 2 Diğer Sağlık personeli, 2 Diyetisyen, 3 Ebe, 2 Eczacı, 4 Fizyoterapist, 90 Hemşire, 2 Mühendis, 3 Psikolog, 2 Sağlık Fizikçisi, 1 Veteriner Hekim

BAŞVURU İÇİN ADAYLARDAN ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesi hükümlerine göre Karadeniz Teknoloji Üniversitesi'nde istihdam edilen adaylar ilke olarak “halk vatandaşı değil, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı” olmaları ve kamu haklarından mahrum olmamaları, yükümlülüklerini yerine getirmesine engel bir sağlık sorunu bulunmamak, güvenlik soruşturması yapmak ve arşiv araştırmalarından olumlu sonuç almak ve herhangi bir suçtan hüküm giymemiş olmak. ”

Öte yandan, başvuru sahiplerinin herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan yaşlılık aylığı veya aylık almamış olmaları gerekmektedir.

MÜLAKATSIZ PERSONEL ALIMI YAPILACAK!

Başvuru yapacak olanlar, KTÜ personel alımında KPSS puanına göre en yüksekten en düşüğe doğru puanlarına göre seçilmektedir. Bu bağlamda adaylar mülakat, yazılı veya sözlü sınav olmaksızın işe alınmaktadır.

KPSS ŞARTI NEDİR?

Adayların 2022 Kamu Hizmeti Seçme Sınavında lise için P94, ön lisans için KPSSP93 ve lisans yüksek lisans için KPSSp3 puanından en az 50 puan almış olmaları gerekir.

YAŞ ŞARTI VAR MI?

Belirlenen kontenjana bağlı olarak başvuru sahiplerinden yaş şartı istenecektir. Başvuru sahipleri, ilanın yayınlandığı tarihte 35 yaşın altında olmalıdır.

MESLEĞE GÖRE ÖZEL ŞARTLAR NEDİR?

banka

bankabanka

banka

banka

banka

banka

banka

banka

bankabankabanka

bankabanka

banka

banka

BAŞVURULAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Üniversiteye alım için başvuruda bulunan adayların başvurularına ilan tarihinde başlamaları ve en geç 15 gün içinde başvurularını tamamlamaları gerekmektedir. Bu durumda başvurular sadece bir pozisyon için kabul edilecektir.

BAŞVURU TARİHLERİ: 11- 25 Mayıs 2023

BAŞVURU ADRESİ: https://www.ktu.edu.tr/personel

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
1 Yorum