Kültür ve Turizm Bakanlığı mülakatsız personel alımı yapacak! Başvuru şartları netleşti: O tarihte başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı mülakatsız personel alımı yapacak! Başvuru şartları netleşti: O tarihte başlıyor

Kültür ve Turizm Bakanlığı, son haberine göre, sözlü ve yazılı sınav olmaksızın 127 sözleşmeli personel alımı yapacak. Başvuruda bulunmak için gereken şartlar neler? İşte tüm detaylar...

Sözleşmeli personel alımları, kamu kurumları tarafından sıklıkla gerçekleştirilen bir uygulamadır. Bu alımlar, belirli bir süre boyunca kamu kurumlarının ihtiyaçlarını karşılamak için yapılır. Başvuruların kabul edilebilmesi için adayların belli niteliklerini sağlamaları gereklidir. 

BAŞVURU KOŞULLARI VE TARİHİ BELLİ OLDU

BAŞVURU

Kültür ve Turizm Bakanlığı, yapacağı sözleşmeli personel alımlarıyla Büro Personeli, Koruma ve Güvenlik Görevlisi, ve Temizlik Personeli pozisyonları için toplamda 127 personel istihdam edecektir. Başvurular için adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu'nun 48. maddesinde belirtilen genel şartlara ve özel şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Genel şartlar arasında Türk Vatandaşı olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, kamu haklarından mahrum olmamak, kasten işlenen bir suçtan hapis cezası almamak, erkek adayların askerlik hizmetini tamamlamış veya muaf olmaları, akıl hastalığı bulunmamaları gibi kriterler yer almaktadır. Adayların bu şartları sağlamaları durumunda başvurularını yapabileceklerdir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'nın sözleşmeli personel alımı için başvurular 26 Mayıs-9 Haziran 2023 tarihleri arasında elektronik olarak e-Devlet veya Kariyer Kapısı üzerinden yapılacaktır. Başvurular, 20 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresinden gerçekleştirilecektir.

Kültür ve Turizm Bakanlığı, sözleşmeli personel alımlarında KPSS (B) grubu puanını dikkate alacak ve en yüksek puandan başlayarak pozisyon sayısı kadar alım yapacak. Atama sonuçları bakanlığın resmi internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden duyurulacak. Adayların arşiv araştırması yapılacak ve gerçeğe aykırı belge verenlerin hakları iptal edilecek. Atanacak adaylar il veya ilçelerde görev yapacak ve her pozisyon için yedek adaylar da belirlenecek. Başvurular 26 Mayıs-9 Haziran tarihleri arasında yapılacak, atama sonuçları ise internet sitesi ve Kariyer Kapısı üzerinden duyurulacak. Adayların şartları sağlamaları ve olumlu arşiv araştırması sonucunda atanma işlemleri tamamlanacak.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.