Bu kurumlara 60 KPSS puanıyla binlerce memur alınacak! İlkokul, lise, lisans mezunları dikkat: 15 bin TL maaş ile!

Bu kurumlara 60 KPSS puanıyla binlerce memur alınacak! İlkokul, lise, lisans mezunları dikkat: 15 bin TL maaş ile!

Geçim sıkıntısı yaşanılan son dönemler de vatandaşın en büyük sorunlarından birisi de işsizlik oldu. Bu haber iş arayanların yüzünü güldürecek. İşte detaylar…

İşsizliğin önüne geçmek adına kamu kurum ve kuruluşlarından ardı ardına istihdam haberleri geliyor. Detaylar haberimizde…

banka

8 KURUM 1548 MEMUR, PERSONEL, İŞÇİ ALIMI İLANI YAYIMLANDI! EN AZ 15 BİN TL MAAŞ

12 Mayıs 2023 tarihinde yeni bir kamu duyurusu yayınlandı. Sekiz kurumda asgari maaşı 15.000 TL olan 1.548 memur alımı olacaktır. En az ilkokul mezunu için kontenjan dağılımı manşette yer almaktadır.

Kamu kurum ve kuruluşları, personel eksiliklerini aza indirmek için yeni ihaleler açıkladılar. Yapılan açıklamaya göre, sekiz kamu kurumunun memur, geçici personel ve memur alımları ilkokul ve üzeri mezunlara açık olacak.

KAMUYA 1548 MEMUR PERSONEL İŞÇİ ALIMI İLANI YAYIMLANDI

12 Mayıs 2023 tarihinde yayınlanan bir genelgeye göre sekiz kurum, toplam 1.548 personel alımı için ilan yayınladı. Aşağıda ilan detaylarını inceleyebilirsiniz.

DEVLET SU İŞLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

DSİ 2023 yeni personel alımı duyurusu yayınlandı. DSİ'den yapılan açıklamaya göre, " Operatör, Usta, Usta Yardımcısı, Yağcı, Sondaj İşçisi, Şoför " pozisyonlarında kadrolu personel alımı yapılacak ve 26 bölge müdürlüğüne yerleştirilecek. İlkokul mezunlarından toplam 819 kişi istihdam edilecek.

Başvurular 12-16 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ

Üniversitede lise, önlisans ve lisans mezunu 554 sözleşmeli personel istihdam edilmektedir. "20 Teknisyen, 90 Hasta bakıcı, 188 Destek Personeli, 60 Sağlık Teknikeri, 30 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 16 Destek Personeli ( Aşçı ), 3 Şoför, 6 Tekniker, 111 Hemşire, 1 Fizyoterapist, 1 Sağlık Fizikçisi, 2 Diyetisyen, 2 Psikolog, 1 Kütüphaneci, 17 Büro Personeli, 1 Çözümleyici, Sistem Programcısı, 3 Mühendis, 2 Programcı " görevlendirilecektir. Başvurular 12-26 Mayıs 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

TİCARET BAKANLIĞI

10 farklı bölgede 60 memur alımı yapılacak. Ticaret Bakanlığı görevlileri yardımcı meslek mensubu olarak istihdam edilmektedir. Ayrıca uzman yardımcısı alımlarında " 10 İktisat, 10 Hukuk, 10 Mühendislik ve Teknik Bölümler, 5 İşletme, 5 Kamu Yönetimi, 5 Maliye, 5 Uluslararası İlişkiler, 4 İstatistik, 3 Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkiler, 3 Ekonometri "pozisyonlarında eleman alımı yapılacaktır.

Başvuru için en az 70 KPSS puanı gerekmektedir. Başvurular 2-6 Haziran 2023 tarihleri arasında alınacaktır.

SAHİL GÜVENLİK KOMUTANLIĞI

Askeriye tarafından yayınlanan sözleşmeli alım duyurusuna göre Sosyal Güvenlik Kurumu toplamda 84 kişilik kadro ile 16 farklı şehirde " 51 Hizmetli, 12 Garson, 15 Berber, 1 Büro Personeli ( Hesap Sorumlusu ), 1 Büro Personeli ( Mal Sorumlusu ), 1 Motor Teknisyeni, 1 Elektronik Teknisyeni, 1 İnşaat Teknikeri " alımı gerçekleştirecek.

Başvurular 22-29 Mayıs 2023 tarihleri arasında alınacaktır. Başvuru için 60 KPSS puanı gerekmektedir.

BOLU İL ÖZEL İDARESİ

Bolu il özel idaresi için yedi farklı ilçesinde yedi teknisyen istihdam edeceğini söyledi. Alımlar 70 baz puan üzerinden iştirak seviyesinde yapılır. Başvurular 5-16 Haziran 2023 tarihleri arasında yapılacaktır.

SİVAS BİLİM VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ

657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu kapsamında sözleşmeli personel mülakatsız işe alınmaktadır. Alımlar " 5 Büro personeli, 5 Destek Personeli, 2 Tekniker, 1 Teknisyen, 4 Koruma ve Güvenlik Görevlisi, 1 Uçak Bakım ve Kontrol Makinisti, 1 Programcı, 2 Çözümleyici/Sistem Programcısı " pozisyonunda gerçekleşmektedir.

MESLEKİ YETERLİLİK KURUMU

İki kişilik bir mesleki yeterlilik belgelendirme kuruluşuna "1 şirket avukatı ve 1 avukat" kadro ilanı verilmiştir. Personel alımları KPSS Puanlı veya KPSS Puansız olarak yapılmaktadır.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI

Uganda'daki Kampala Büyükelçiliği, personel için bir sözleşmeli sekreter alımı olacaktır.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.