Resimde kaç hayvan olduğunu sadece IQ'su 140 üzeri olanlar görebiliyor! Zekanızın gücünü keşfedin

Resimde kaç hayvan olduğunu sadece IQ'su 140 üzeri olanlar görebiliyor! Zekanızın gücünü keşfedin

Optik illüzyonlar, görsel algı ve dikkat seviyemizi test ederek bilişsel yeteneklerimizi ölçmemizi sağlayan ilginç görsellerdir. Sosyal medyada oldukça popüler olan optik illüzyonlar, kendimizi test etmek ve eğlenmek için kullanabileceğimiz görsellerdir. Bazı optik illüzyonlar, bize IQ seviyemiz hakkında ipuçları verebiliyor. Örneğin, aşağıda yer alan resimde tüm hayvanları bulanların yüksek IQ'lu olduğu söyleniyor. İşte testin ayrıntıları...

Optik illüzyonlar, göz ve beyin fonksiyonlarını test eden görsel araçlardır. Sosyal medyada oldukça popüler olan optik illüzyonlar, bilişsel yeteneklerimizi sınayarak kendimizi test etmemize olanak sağlar. Aşağıda yer alan resimde, farklı hayvanları tespit etmek oldukça zordur ve tüm hayvanları bulabilenlerin yüksek IQ'ya sahip olduğu düşünülmektedir. Resmi dikkatlice inceleyerek tüm hayvanları bulmak için gözlem gücünüzü, mantıksal muhakemenizi ve diğer becerilerinizi kullanabilirsiniz.

BAKALIM KAÇ SANİYEDE BULABİLECEKSİNİZ?

test

Optik illüzyonlar, görsel algı ve dikkatimizi ölçerek bilişsel yeteneklerimizi test etmemize olanak sağlayan eğlenceli bir yöntemdir. Sosyal medya platformlarında oldukça popüler olan optik illüzyonlar, farkında olmadığımız detayları keşfetmemize yardımcı olur. Aşağıdaki resimde yer alan hayvanları bulmak da oldukça zor bir işlemdir. Tüm hayvanları bulmak için, resmi dikkatli bir şekilde incelemeniz ve hiçbir ipucunu kaçırmamanız gerekir. Bu optik illüzyon, bilişsel yeteneklerinizi test ederek mantıksal düşünme, gözlem gücü ve diğer becerilerinizi geliştirmenize yardımcı olacaktır.

İŞTE CEVABI

Peki resimde kaç hayvan var? 16 hayvan olduğu açıklanmıştır ve doğru cevabı bulmak için dürüst olmanız gerekmektedir. Eğer resimde sadece 6 hayvan görüyorsanız, IQ'nuz ortalama demektir. 7 ila 10 hayvan görüyorsanız IQ'nuz ortalamanın üzerinde olduğunu gösterir. 11 ila 13 hayvan görüyorsanız, IQ'nuz ortalamanın üzerinde ve oldukça yüksek demektir. Son olarak, 14 ila 16 hayvan görüyorsanız son derece akıllı olduğunuzdan emin olabilirsiniz.

Optik illüzyonlar, yaratıcılığa dayalı düşünme bilmeceleri olduğu için her denemede farklı düşünme ve karar verme yetenekleriniz gelişecektir. Problem çözme ve eleştirel düşünme becerilerinizi güçlendirerek, bilişsel yeteneklerinizi daha da ilerletmenizi sağlar.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.