İkramiye alamayan EYT'liler dikkat! Hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu

İkramiye alamayan EYT'liler dikkat! Hesaplara yatırılacağı tarih belli oldu

ATM'ye giderek kontrol edin: SGK'nın yazılı açıklamasına göre, bayram ikramiyeleri yarın vatandaşların hesaplarına yatırılacak. Bu müjdeli haberi kaçırmayın!

SGK, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin Ramazan Bayramı ikramiyelerinin yarın hesaplara yatırılacağını açıkladı. 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılan kişilere bayramların içinde bulunduğu ayda ikramiye ödemesi yapılmaktadır. 

hemen atmye gidin

Mart ayı öncesinde gelir ve aylık alanlar ile Mart ayı içinde bağlama işlemleri tamamlananların ikramiyeleri 14-19 Nisan 2023 tarihlerinde ödendi. Nisan ayı içinde bağlama işlemi tamamlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin ise ikramiyeleri yarın ödenecektir. Kamuoyuna duyurulur.

EYT'liler, Emeklilikte Yaşa Takılanlar olarak bilinen ve emekli olmak için gerekli yaş şartını tamamlamalarına rağmen prim gün sayısı yetersiz olan kişilerdir. Bu kişiler, emekli olabilmek için prim günü tamamlamak zorunda kalmakta ve bu süreçte emeklilik haklarından yoksun kalmaktadırlar. Ancak, bu yılki Ramazan Bayramı öncesi Türkiye'de yaşayan tüm emeklilere verilen bayram ikramiyesi, EYT'lileri de kapsamaktadır. Yani EYT'liler de diğer emekliler gibi bayram ikramiyesi almaya hak kazanmışlardır.

SGK tarafından yapılan açıklamaya göre, bayram ikramiyeleri emeklilerin PTT hesaplarına yatırılmaya başlanmıştır. EYT'liler de bu süreçten faydalanarak bayram ikramiyelerini hesaplarına yatırmış olacaklar .SGK, Ramazan Bayramı ikramiyelerinin ödeme tarihleri hakkında ayrıntılı bir açıklama yapmıştır. Bu açıklamada, aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin ikramiyelerinin yarın hesaplara yatırılacağı belirtilmiştir. İkramiyeler, 5510 sayılı Kanun ve ilgili mevzuat uyarınca gelir ve aylık ödemesi yapılan kişilere bayramların içinde bulunduğu ayda ödenmektedir.Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) olarak bilinen kişilerin bayram ikramiyesi alamaması konusunda gündeme gelen tartışmaların ardından, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) bir açıklama yaparak ödeme tarihini duyurdu.

SGK Başkanı Muhammet Selim Bağlı, yaptığı açıklamada, "Emekli olanlar ve haklarında ödeme emri verilenlerle, malülen emekli olanlara ödeme yapılacak. Bayram ikramiyesi ödemeleri 11 Mayıs 2023 tarihinde gerçekleştirilecek" dedi.

Bağlı ayrıca, ikramiye ödemelerinin SGK tarafından belirli bir süreç dahilinde yapıldığını belirtti.

Açıklamada, Mart ayı öncesinde gelir ve aylık alanlar ile Mart ayı içinde bağlama işlemleri tamamlananların ikramiyelerinin 14-19 Nisan 2023 tarihleri arasında ödendiği de vurgulanmıştır. Nisan ayı içinde bağlama işlemi tamamlanan ve aylık başlangıç tarihi 30 Nisan öncesinde olan sigortalı ve hak sahiplerinin ise ikramiyelerinin yarın ödeneceği belirtilmiştir.

Bu açıklama, özellikle bayramlarda maddi sıkıntı yaşayan vatandaşlar için büyük önem taşımaktadır. SGK'nın düzenli olarak yaptığı bu ikramiye ödemeleri, vatandaşların bayramları daha mutlu geçirmesine yardımcı olmaktadır. Bu nedenle, SGK'nın ödemeleri zamanında ve düzenli bir şekilde yapması, vatandaşların memnuniyetini sağlamaktadır.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.