İhtiyaç sahiplerine kaymakamlık yolu göründü! Dilekçesini veren ayda 867 TL yardım alabilecek!

İhtiyaç sahiplerine kaymakamlık yolu göründü! Dilekçesini veren ayda 867 TL yardım alabilecek!

Dar gelirli vatandaşlar için yapılan sosyal destek ödemeleri internet üzerinden merakla araştırılıyor. Peki 868 TL yardım için başvuru nasıl yapılır? Tüm detaylar haberimizde.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ihtiyaç sahibi insanlara yönelik düzenlenen sosyal destek ödemeleri merakla araştırılırken 868 TL yardımın şartları da belli oldu. Peki başvuru nasıl yapılır? Kimler faydalanabilir? Tüm detaylara haberimizden ulaşabilirsiniz.

868 TL SOSYAL YARDIM

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı birçok farklı kategoride ihtiyaç sahibi insanlara maddi anlamda destek olmaya devam ediyor. Yaşlılık maaşı olarak yapılan ödemeler sosyal güvencesi olmayan ve ekonomik anlamda geçimini sağlayamayan 65 yaş üstü vatandaşlara yapılan ödemelerdir. Yaşlılık maaşından faydalanabilmek için ikamet edilen ilçe Kaymakamlıklarına gelir belgesi, kimlik fotokopisi, ikamet belgesi ve eğer varsa sağlık raporuyla başvuru yapılabilir. 

65 Yaş Maaşı Şartları ve Tutarları

65 yaş maaşı olarak anılan ödemeler üç ayda bir olacak şekilde Mart, Haziran, Eylül ve Aralık aylarında hak sahiplerinin hesabına 868 TL olarak yatırılıyor ve toplam 2 bin 604 TL ödeme alınıyor. Gerekli olan şartlar şu şekilde; 65 yaşını doldurmak, herhangi bir kurumdan maaş almamak, SGK prim ödemesi yapmamak, kanunda belirlenen muhtaçlık sınırından daha az geliri olmak gerekiyor. 65 yaşını dolduran ve ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan vatandaşların faydalandığı ödemeler için başvurular Kaymakamlık ve Valilik aracılığıyla yapılıyor. Ödemeler senenin Mart, Haziran, Eylül, Aralık aylarında yapılıyor. Ödemelerden faydalanmak için aranan en önemli şart herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan maaş almıyor olmak olarak biliniyor. 

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.