Öğrencilere kötü velilere iyi haber! MEB'den gece yarısı tatil kararı! Tatil önce çekildi!

Öğrencilere kötü velilere iyi haber! MEB'den gece yarısı tatil kararı! Tatil önce çekildi!

Son dakika haberine göre, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencileri ilgilendiren önemli bir karar açıklandı. Bu karar gece yarısı duyuruldu ve ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerini yakından ilgilendiriyor. 1 Ağustos tarihinde resmen başlayacak! Detaylar haberimizde...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğrencileri ilgilendiren önemli bir karar açıklandı. Yaşanan deprem felaketinin ardından afet bölgesinde eğitimde aksamalar yaşanmıştı. Bu durumu telafi etmek amacıyla yaz okulları programı başlatılacak.

Türkiye, 6 Şubat tarihinde büyük bir felaket olan depremle sarsıldı. Bu felaketin etkileriyle birlikte öğrenciler de eğitimlerinde aksamalar yaşadı. Milli Eğitim Bakanlığı, bu durumu göz önünde bulundurarak yaz okullarını hayata geçirme kararı aldı.

BAKAN ÖZER'İN YAPTIĞI AÇIKLAMANIN DETAYLARI

2

Milli Eğitim Bakanı Özer, yaz okullarıyla ilgili yaptığı açıklamada, matematik okuryazarlığını güçlendirmek, matematiği günlük yaşam becerileriyle ilişkilendirerek sevdirmek ve İngilizce dil öğretiminde konuşma ve etkili iletişim becerilerini geliştirmek amacıyla çerçeve programlar hazırlandığını belirtti. Bu programlar kapsamında, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ve 12. sınıflarda öğrenim gören istekli öğrenciler için ülke genelinde yaz okullarının 3 Temmuz - 1 Eylül 2023 tarihleri arasında açılacağını ifade etti.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından tüm illere gönderilen "Yaz Tatili ve 2023-2024 Eğitim Öğretim Yılı Faaliyetleri" başlıklı yazıda, özellikle afet bölgesindeki öğrencilere öncelik verileceği vurgulandı.

Yaz okulu programı 1 Ağustos tarihinde başlayacak ve 1 Eylül tarihinde sona erecektir. Depremden ciddi şekilde etkilenen 11 ilde, 2023-2024 eğitim öğretim yılının ikinci dönemindeki kayıpların giderilmesi amacıyla öğrencilere yaz okulu ve yetiştirme kursları düzenlenecektir.

Kaynak:Akşam Haberi

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.